PRIPREME: Brisel vidio špansku braću

Španija slavila u Belgiji. Bristali braća Gasol i Ernangomez.

Košarka:Belgija-Španija 72:88 Izvor: MN PRESS

Košarkaši Španije, aktuelni šampioni Evrope i po mnogima prvi favoriti za zlato na narednom Evropskom prvenstvu odigrali su i šesti pripremni meč i zabilježili su petu pobjedu.

Jedini poraz imaju na domaćem terenu od Belgije, koju su večeras pobijedili u Briselu.

Belgija-Španija 72:88 (15:28, 16:23, 27:14,14:23)

Španci su agresivno krenuli u meč i prvo poluvrijeme odigrali kako se od njih očekuje.

Brzo i ubjedljivo došli su do prednosti 51:31. U drugom poluvremenu domaćin je u trećoj četvrtini zaprijetio, ali nisu imali snage da dođu do preokreta.

Braća Gasol odigrali su najviše minuta u selekciji Španije, a braća Ernangomez su bili najefikasniji.

Pau je na parketu bio 23,30, dok je Mark igrao 22 minuta i pet sekundi.

Što se tiče strijelaca Vili Ernangomez je postigao 20, a njegov mlađi brat Huančo 14, Mark Gasol je dao12, Serhio Rodrigez 10, Pau Gasol osam poena.

Na drugoj strani Tabu prvo ime sa 14 poena.

Španija će posljednji pripremni meč odigrati za dva dana u Viljnusu protiv Litvanije.