Aleksandra, BRAVO!

Srpska teniserka nije uspela da osvoji prvu WTA titulu u singlu, ali je igrom pokazala da je ulazak u svetski Top 50 pitanje dana.

Tenis Gvangžu: Krunić - Žang 1:2 Izvor: MN PRESS

Aleksandra Krunić stala je na korak od trofeja i najvećeg uspeha u karijeri.

Dvadesetčetvorogodišnja srpska teniserka je u finalu turnira u Gvangžuu (nagradni fond 250.000 dolara) izgubila od 30. na svetu i drugog nosioca, Kineskinje Šuai Žang - 2:6, 6:3, 2:6.

Bio je to okršaj igračica koje u prethodna četiri kola nisu izgubile ni set, a Žang je bila za nijansu bolja i sa sedam od 11 iskorišćenih prilika za brejk obradovala domaću publiku.

Krunić je na ovaj turnir došla kao 65. na WTA listi, a od ponedeljka će biti 56. ili 57, što će biti njen novi lični rekord. Pored 180 bodova, zaslužila je i ček na 21.400 dolara.

Članica Fed kup tima Srbije izjavila je nedavno da joj je cilj da do kraja godine uđe u svetski Top 50, što je s obzirom na mali broj bodova koje brani i formu u kojoj se nalazi, sasvim realno. Pre nastupa u Gvangžuu, igrala je četvrtfinale Tokija.