Šou Kejna, pa drhtanje Totenhema

"Pevci" na stadionu Vest Hema vodili 3:0, ali im je Orije svojim isključenjem napravio veliki problem.

Odličan "mali" londonski derbi na otvaranju 6. kola Premijer lige: Vest Hem - Totenhem 2:3 (0:2)!

Gosti su se iskupili za neočekivani remi sa Svonsijem prošlog vikenda i istakli pretnju vodećim timovima iz Mančestera, dok će "čekićari" posle četvrtog poraza možda skliznuti u zonu ispadanja.

Hari Kejn je u saradnji sa Deleom Alijem doneo Totenhemu vođstvo od 2:0, iz brzih i jednostavnih polukontri. Sjajni napadač, koji na tri meča u avgustu nije dao nijedan gol, u septembru je na tri od četiri utakmice Premijer lige i Lige šampiona bio dvostruki strelac.

Posle Kejnovog "slobodnjaka" i udarca u stativu, vođstvo je povećano na 3:0, spretnošću Kristijana Eriksena i pola sata pre kraja se činilo da bi ekipa Slavena Bilića mogla da pretrpi katastrofu.

Ipak, "glavomet" posle kornera je pogotkom u 65. minutu uspešno završio Ćićarito Ernandez, a desni bek Totenhema Serž Orije pet minuta kasnije je potvrdio da mu koncentracija nije jača strana, pošto je nepotrebnim startom zaradio drugi žuti karton i ostavio svoj tim sa igračem manje.

Vest Hem je, naravno, krenuo svim silama u napad, ali još jedan gol glavom, ovog puta Čeika Kujatea, došao je prekasno da bi u preostala tri minuta i sudijskoj nadoknadi vremena domaćin izbegao poraz.