Seltik vlada u Glazgovu (VIDEO)

U najstarijem derbiju sveta Seltik slavio na gostovanju Rendžersu

U Škotskoj je održan još jedan praznik fudbala.

U najstarijem fudbalskom derbiju Seltik je kao gost savladao Rendžers rezultatom 2:0, u sedmom kolu škotskog Premijeršipa.

Seltik je pobedu u prvom ovosezonskom "old firmu" osigurao u drugom poluvremenu i to za 15 minuta. Tom Rogić "načeo" je mrežu domaćina u 50. minutu pred 50.000 navijača na "Ajbroksu", a Li Grifits duplirao je prednost u 65. minutu meča.

Zanimljivo je i da su škotski fudbalski analitičari izračunali da je Seltik u 90. minutu meča izveo milioniti korner u bogatoj klupskoj istoriji.

Seltik

To je bio 310. duel te dve ekipe u prvenstvu u najstarijem fudbalskom derbiju na svetu. Prvi njihov meč odigran je 1888. godine, a Seltik je upisao 105. pobedu.

Rendžers, koji već pet godina ne zna za pobedu, ima bolji skor u odmeravanju snaga sa najljućim rivalom - 119. pobeda, dok je 86 mečeva završeno bez pobednika.

Seltik je zadržao niz bez poraza u novoj sezoni i čelnu poziciju na tabeli škotskog šampionata, sa 19 bodova (šest pobeda, jedan remi), ispred Aberdina, koji ima pet bodova manje i utakmicu manje. Rendžers je trenutno petoplasirani tim sa 11 osvojenih bodova.