Kutinjo pogodio, Minjole odbranio, Liverpul dobio!

Sjajan meč u Lesteru.

Liverpul je prvi put pobedio ovog septembra!

Posle četiri utakmice bez trijumfa (porazi od Sitija i Lestera, remiji sa Seviljom i Barnlijem), ekipa Jirgena Klopa nagovestila je vedrije dane na Enfildu u utakmici koju je u Lesteru dobila na svoj način - uz mnogo muke.

Filipe Kutinjo, nesuđeno pojačanje Barselone, odigrao je najbolji meč ove sezone, koju je počeo sluđen zbog neuspelih pregovora sa gigantom sa Nou Kampa.

Brazilac se fokusirao na obaveze i ušao u današnji meč sjajno. Asistirao je već u 15. minutu Muhamedu Salahu za 0:1, a nedugo zatim je sam pogodio iz "slobodnjaka" za 0:2, ali to nije bilo dovoljno za mir "crvenih"! Vezista domaćih Šinđi Okazaki smanjio je na 1:2 u nadoknadi prvog poluvremena i najavio sjajan nastavak, koji je i viđen:

LESTER - LIVERPUL 2:3 (1:2)

Džordan Henderson, kapiten gostiju, rutinski je završio kontru u 68. minutu i na pas Danijela Staridža ispisao na semaforu "1:3", ali ni to nije bilo dovoljno gostima za miran nastavak.

Džejmi Vardi, jedan od češćih "egzekutora" Liverpula, pogodio je za Lester samo minut kasnije, za 2:3, a potom je u 73. iznudio penal posle starta golmana gostiju, Simona Minjolea!

Centarfor je pruzeo loptu i odgovornost, uhvatio zalet i šutirao "punom", snažno, ali pravo u spremne ruke čuvara mreže Liverpula!

U nastavku akcije, domaći su tražili još jedan jedanaesterac jer je lopta posle centaršuta Demarija Greja napucala u ruku Emrea Džana, ali se arbitar Entoni Tejlor tom prilikom nije oglasio.

Tek tada, borbeni Lester je položio oružje i počeo da se miri sa porazom.

Tako je, spektakularno okončan prvi takmičarski dan 6. kola, koje će biti nastavljeno u nedelju, a završeno u ponedeljak. Liverpul je ovom pobedom zaustavio svoj pad i vratio se na peto mesto tabele, dok je Lester i dalje izjednačen sa Vest Hemom, koji će sledeće kolo dočekati u zoni ispadanja.