Malagin prvi bod posle 1:3, isključen Kuzmanović

Malaga i Altletik Bilbao odigrali su vrlo zanimljiv meč u 6. kolu Primere. Gosti u 70. minutu poveli 3:1, ali nisu pobedili.

"La Rosaleda" je u subotu posle podne bila popiršte vrlo zanimljivog okršaja između domaće Malage i Atletik Bilbaa, odigranog u okviru šestog kola Primere.

Nešto ranije Alaves nije uspeo da protiv Real Madrida na svom terenu osvoji prvi bod u sezoni i ostaje usamljen na začelju tabele, jer je Malagi to pošlo za rukom iako se činilo da će doživeti novi poraz - - 3:3 (1:1).

Atletik je u 70. minutu poveo 3:1 golom Injakija Vilijamsa. Ako se u obzir uzme i vrlo važan podatak da je domaćin od 52. minutu igrao bez isključenog Zdravka Kuzmanovića, koji je u istom minutu dobio dva žuta kartona - prvi zbog faula, a drugi zbog prigovora, onda se rezultat Malage može nazvati velikim podvigom.

Aric Aduric je bio strelac prvog gola iz penala već u četvrtom minutu, dok je Vilijams bio precizan i u 51. Tamnoputi Baskijac je postigao dva slična gola, ali s različitih strana i oba puta posle odličnih lopti u prostor iza leđa odbrani.

Kuzmanović je bio asistent kod izjednačujućeg gola Malage u 35. minutu.

Bivši reprezentativac Srbije odigrao je za Dijega Rolana, a Urugvajac s levog krila prvo "zalomio" ka sredini, da bi izvan kaznenog prostora loptu plasirao u dalji ugao, pod prečku.

Za samo tri minuta Malaga je izjednačila.

Francuz Pol Bajse je umakao odbrani iz Bilbaa posle cenatršuta iz slobodnog udarca u 81, dok je Rolan u 84. minutu izazvao erupciju oduševljenja među domaćim navijačima, posle još jednog propusta zadnje linije Atletika.