Zvezda bez pobede na Kritu

Crveno-beli u meču za treće mesto izgubili od Uniksa.

Zvezda bez pobede na Kritu Izvor: MN PRESS

Posle Olimpijakosa u polufinalu, bolji od Crvene zvezde na turniru na Kritu bio je i ruski Uniks - 68:73 (20:16, 11:20, 14:16, 23:21)!

Najbolji strelci bili su Milko Bjelica (15p, 10sk) i Matijas Lesor (15p, 6sk), a na drugoj strani je "prva violina" bio plejmejker Kino Kolom sa 13 poena i četiri asistencije.

Crveno-beli su protivničkom timu dozvolili 14 skokova u napadu, a trojke su šutirali 4/18 i to su neki od glavnih razloga drugog uzastopnog poraza.

Uniks je trajno preuzeo vođstvo serijom od 11:2 u finišu prvog poluvremena, kojom je od 24:23 za Zvezdu preokrenuo na 26:34.

Šampion Srbije pokušavao je do poslednjeg sekunda da vrati prednost na svoju stranu, ali kada god bi prišao na dva ili tri poena zaostatka, Uniks je pravio serije - 2:10 za 36:46, zatim 0:6 za 43:52 u 30. minutu i opet 0:6 za 53:62, tri minuta pre kraja.

Pokušao je Dangubić da "zakuva" trojkom (58:64), ali odmah mu je istom merom uzvratio Džamar Smit - 58:67.

Nastavila je Zvezda da se bori, pri 64:69 je Bjelica imao šansu da pogotkom za tri poena uvede meč u potpuno neizvesnu završnicu, ali je promašio.

Lesor je 28 sekundi pre kraja ipak smanjio na 66:69, sa linije za slobodna bacanja, međutim, vreme nije bilo saveznik crveno-belih. Morali su brzo da fauliraju, a Kolom i Edžim su sigurnom realizacijom "penala" (4/4) odbili i taj, poslednji napad Beograđana.

Izabranicima Dušana Alimpijevića ovo je bila poslednja provera pred početak ABA lige i duel sa Mornarom iduće subote.

ZVEZDA: Kešelj 8, Radičević, Dangubić 5, Davidovac 2, Lazarević, Feldin 5, Apić, Janković, Ročesti 10, Lesor 15, Jovanović 8, Bjelica 15.

UNIKS: Edžim 10, Ponkrašov 4, Kolom 13, Šuhovcov 8, Lazme 6, Mejers 12, Smit 8, Truškin 3, Kolesnikov 9.