"Trojka" Leverkuzena za tri boda

U posljednjem meču šestog kola Bundeslige Bajer iz Leverkuzena savladao je Hamburg sa 3:0.

Ekipa Bajera iz Leverkuzena je na svojoj "Baj Areni" bila bolja od Hamburga, za koji je bh. internacionalac Sejad Salihović nastupio u prvom poluvremenu.

Bajer Leverkuzen - HSV 3:0 (2:0)
/Foland 20, 83, Alario 23/

Leverkuzen je u vodstvo doveo povremeni njemački reprezentativac Kevin Foland u 20. minutu. Folandu je loptu lijepo spustio Leon Bejli, a mladi napadač je preciznim udarcem pogodio donji desni ugao.

Samo tri minuta nakon toga Lukas Alario je, nakon lijepog centaršuta Leona Bejlija, odlično reagovao i pogodio za 2:0.

Lukas Alario je drugi Argentinac, poslije Dijega Plasentea, koji je nastupio za "aspirindžije" u Bundesligi.

Konačan rezultat je svojim drugim golom na utakmici na asistenciju Lukasa Alaria postavio Kevin Foland u 83. minutu.

Ovo je Leverkuzenu šesta pobjeda u nizu protiv Hamburga na svom terenu.

Sjajni Jamajčanin Leon Bejli je u prvom poluvremenu, pored dvije asistencije, imao najviše sprintova u svojoj ekipi, čak 18, čime je istakao svoju kandidaturu za mjesto u štafeti Jamajke.

"Sprinter" je na "Baj Areni" dostigao brzinu od 33,4 kilometra na čas.