Skandal u Kini: Doveli zvijezde, pa namještaju?

Duel Tjanđin Tede i Tjanđin Kvanžana pod lupom istražnih organa zbog sumnje da je namješten.

Utakmica između Tjanđin Tede i Tjanđin Kvanžana u kineskom prvenstvu nalazi se pod istragom zbog sumnje da je namještena, saopštio je Fudbalski savez Kine.

Teda, čiji je član srpski reprezentativac Nemanja Gudelj, u subotu je slavila u lokalnom derbiju 4:1, uz dva gola Franka Ačemponga u rasponu od samo dva minuta za vođstvo u prvom poluvremenu, i tako izašla iz zone za ispadanje iz lige.

Iz oba kluba nisu imali komentar na optužbe oko nečasnih radnji.

"Etički komitet i disciplinska komisija sakupiće svu potrebnu dokumentaciju i sagledati činjenice. Svaka povreda fer-pleja biće sankcionisana u skladu sa zakonom", saopštili su iz FS Kine.

Srpski vezista Nemanja Gudelj nije bio u protokolu u pobjedi nad rivalom čiji dres nose Aksel Vicel, Aleksandre Pato i Entoni Modeste.

U prvom duelu dva tima ove sezone Kvanžan trenera Fabija Kanavara trijumfovao je sa 3:0.