Zabio autogol, pa het-trik! (VIDEO)

Makedonac iz redova turskog Goztepea pružio fenomenalnu partiju, iako početak meča sa Sivasporom nije najavljivao takav ishod.

Napadač Goztepea Adis Jahović igra odlično na početku sezone u turskoj Superligi i u posljednje četiri utakmice postigao je šest golova.

Jahović je bio čovjek odluke na meču protiv Sivaspora, na kojem je postigao het-trik za pobjedu 3:2 u gostima.

Nekadašnji fudbaler Veleža, Željezničara i Sarajeva je, međutim, nedjeljni meč počeo autogolom u 16. minutu.

Već u 33. minutu poravnao je na 1:1, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena potpuno preokrenuo rezultat iz penala.

Makedonski napadač u 53. minutu upisao je het-trik nakon još jednog pogotka sa bijele tačke.

Pogledajte sve golove i prilike.

Jahovic

Jahović je u karijeri igrao i za makedonske ekipe Napredok, Makedoniju,  švakcarski Vil i Cirih, ukrajinsku Vorsklu, Rijeku, ruski Krila Sovjetov i Samaru.

Za reprezentaciju Makedonije odigrao je 15 utakmica i postigao tri gola, među kojima i počasni gol u porazu od Srbije 5:1 u kvalifikacijama za SP 2014. godine.

Jahovic Srbija - Makedonija 5-1