Sjajna Krupa u Sarajevu!

Fantastična utakmica na "Koševu"! Krupa je vodila, Sarajevo okrenulo, a onda su gosti iz banjalučkog predgrađa uspjeli da za nekoliko minuta stignu do sva tri boda.

Premijer liga BiH (10. kolo): Sarajevo - Krupa 2:3 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Fudbaleri Krupe zabilježili su pobjedu nad Sarajevom 2:3 (0:1) u 10. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine!

U petom međusobnom meču Krupa je ostvarila drugi trijumf i izjednačila se sa Sarajevom po broju pobjeda, a jedan meč je okončan neriješenim rezultatom.

Bila je ovo peta ovosezonska pobjeda izabranika Slobodana Starčevića u bosanskohercegovačkoj eliti i mirnu reprezentativnu pauzu koja predstoji.

SARAJEVO - KRUPA 2:3 (0:1)

Sarajlije su očekivano imale loptu u nogama i inicijativu većim dijelom prvog poluvremena, ali su gosti iz banjalučkog predgrađa bili opasniji po gol Bojana Pavlovića.

Tim Slobodana Starčevića je stekao prednost u 27. minutu pogotkom Miljana Ljubenovića!

Napadač Krupe, koji je prošlog vikenda bio strijelac i u banjalučkom derbiju sa Borcem (2:0), bio je brži od Amera Bekića i na asistenciju Slobodana Milanovića pogodio mrežu bordo tima - 0:1.

...
Izvor: Dailymotion

Do odlaska na odmor imali izabranici Husrefa Musemića još nekoliko dobrih prilika da stignu do izjednačenja, ali su se u par navrata spetljali Mersudin Ahmetović i Amar Rahmanović.

U 45. minutu igrači Sarajeva su tražili jedanaesterac zbog navodnog prekršaja nad Rahmanovićem, ali je arbitar Ilija Živković pokazao da se igra nastavi što je izazvalo oštar protest trenera ekipe sa Koševa Husrefa Musemića.

U nastavku su gosti iz Krupe na Vrbasu dodatno pojačali odbrani zgusnuli redove na sredini terena i čekali da iz eventualnog kontranapada ili prekida dotuku "bordo" tim.

Činilo se tada da je to bila greška, ali opet, igrate uvijek onoliko koliko vam protivnik dozvoli...

Sarajlije su napadale, ali nisu uspjele da kreiraju nijednu stopostotnu šansu do 66. minutu kada je sa 25 metara "bombu" uputio Elvis Sarić.

Snažan i precizan udarac po zemlji završio je u samom uglu gola Jovana Kutića - 1:1.

...

Poslije izjednačenja, Musemić je sve karte bacio u napad s ciljem da što prije dođe do preokreta, koji se dogodio u 80. minutu.

Advan Kadušić je sjajno centrirao, a Mersudin Ahmetović bio najvišio u skoku i pogodio mrežu za veliko slavlje "bordo" tima - 2:1.

...

Međutim, šok na "Koševu" viđen je samo minut kasnije - pogriješila je odbrana domaćina a Lazar Marjanović je ubacio loptu u mrežu za novi "egal".

...

Još se domaći igrači i navijači nisu ni oporavili od šoka uslijedio je novi hladan tuš na "Koševu". Radosav Aleksić je u 84. minutu doveo Krupu u novo vođstvo od 2:3 sjajnim udarcem glavom!

...

SARAJEVO: Pavlović, Kadušić, Bekić, Novaković, Ivetić, Sarić, Stanojević, Rahmanović, Velkoski, Hodžić i Ahmetović.

KRUPA: Kutić, Jašarević, Ljubenović, Dujaković, Milutinović, Vukotić, Nikodijević, Savić, Aleksić, Milanović, Barić.