Kiks Hrvata u Rijeci, Mundijal na "kocki"!

Ukrajina i Hrvatska igraju za mesto u baražu, Španije izborila plasman na SP!

Kakva situacija u grupi "I"!

Island i Ukrajina su upisali pobede na gostovanjima protiv Turske i takozvanog Kosova, ali Hrvatska pred svojim navijačima u Rijeci nije "tukla" Finsku, koja je izjednačila u 90. minutu, pa se tako sve zakomplikovalo uoči poslednjeg kola.

Island je lider grupe sa 19 bodova i kao poslednjeg rivala u kvalifikacijama ima tzv. Kosovo, dok će Ukrajina i Hrvatska verovatno odlučivati o ekipi koja ide u baraž.

"Vatreni" će gostovati u Ukrajini (9. oktobar), oba tima imaju po 17 bodova, pa im je dovoljan i remi kako bi završili ispred ekipe koju predvodi Andrej Ševčenko.

HRVATSKA - FINSKA 1:1!

Hrvatska je vodila protiv Finske golom Marija Mandžukića koji je lako poentirao nakon dobre lopte sa leve strane, da bi šok na "Rujevici" priredio Soiri koji je izmakao odbrani Hrvatske i rastužio navijače koji su tražili smenu Anta Čačića.

Da li će ostavka/smena uslediti već večeras, i da li je Savez sprema "šok terapiju" za reprezentivce pred odlazak na gostovanje u Kijevu - saznaćemo uskoro...

Španija je u veoma "šarenom" sastavu, ali sa Đerarom Pikeom, koji je prethodnih dana bio na meti navijača zbog političkih stavova oko otcepljenja Katalonije, u timu lako savladala selekciju Albanije koju sada sa klupe vodi Kristijano Panući.

"Crvena furija" je zahvaljujući golovima Rodriga (16'), Iska (24') i Alkantare (27') već u prvom poluvremenu najavila pobedu, da bi na kraju i slavili tim rezultatom 3:0 (3:0).

S obzirom na to da je Italija kiksnula protiv Makedonaca (1:1), Španija se automatski kao pobednik grupe plasirala na Svetsko prvenstvo, dok će "azuri", koji su vodili golom Kijelinija i ispustili pobedu nakon gola Trajkovskog u 77. minutu, morati u baraž.