Šok u Zagrebu: Igokea srušila Cedevitu!

Šampion BiH iznenadio Cedevitu u Zagrebu i slavio 84:79!

Veliko iznenađenje napravili su košarkaši Igokee u trećem kolu ABA lige - "Igosi" su savladali Cedevitu rezultatom 84:79 i upisali drugu pobjedu ove sezone.

Raspored Igokee u prva tri kola izgledao je strašno pred početak takmičenja: Olimpija u gostima, Budućnost kod kuće, a potom Cedevita u gostima.

A nakon ta tri kola Igokea ima učinak dvije pobjede i jedan poraz! Malo je nedostajalo i da Igokea savlada Olimpiju u Ljubljani, jer je meč otišao u produžetke, ali je doživjela poraz, poslije kojeg se ipak brzo oporavila.

Igokea je u četvrtak na svom parketu srušila Budućnost, a u nedjelju uveče još jednog favorita:

CEDEVITA - IGOKEA 79:84 (23:28, 20:16, 21:20,15:20)

"Ova pobjeda će nas rasteretiti pred odlazak u Zagreb, sada više nema straha i nedostatka samopouzdanja", rekao je plejmejker Igokee Marko Ljubičić poslije trijumfa nad Budućnosti i bio je potpuno u pravu.

Njegova ekipa pokazala je "zube" pobjedniku Superkupa i zasluženo stigla do pobjede u Zagrebum, u meču sa dosta preokreta i uzbuđenja.

Upravo je Ljubičić pogodio važnu trojku za 78:74 u odlučujućim trenucima, kojom je Igokea napravila seriju 9:0 .

Šampion BiH tako je odgovorio na prethodnu seriju domaćih 7:0 i stekao odlučujuću prednost koju je sačuvao do kraja meča.

Prvo ime u ekipi Igokee ipak je bio Dorel Rajt. Momak koji je prije sedam dana stigao u Laktaše u četvrtak se skinuo i ubacio 22 poena Budućnosti, a u nedjelju uveče to ponovio protiv Cedevite i još jednom pokazao zašto posjeduje šampionski prsten NBA lige.

Sve tri svoje trojke pogodio je u prvom poluvremenu, ali i u nastavku je bio efikasan, što sa linije slobodnih bacanja, što za dva poena i na kraju je upisao 22 poena.

Ekipa Igokee do pobjede je, međutim, stigla timskom igrom, o čemu govori i podatak da je najkorisniji igrač meča bio Vuk Radivojević sa 16 poena, četiri skoka i šest asistencija, a veliki doprinos dao je i Đorđe Milošević sa 12 poena, devet skokova i četiri ukradene lopte. Bek Igokee odigrao je još jedan dobar meč, a uspio je i da u maniru iskusnog košarkaša izbaci iz takta Vila Čerija, koji je u trećoj četvrtini zaradio isključujuću grešku. Milošević je ostavljajući loptu pogodio Čerija koji ga je gurnuo s leđa, a sudija je obojici pokazao tehničku, s tim da je Amerikanac morao u svlačionicu.

Igra Cedevite uglavnom se bazirala na učinku Nikolsa i Marfija, prvi je dao 18 poena, drugi 13, a dobar period imao je i bh. košarkaš Andrija Stipanović koji je na kraju upisao 12 poena.

75:81 Rajt pogađa jedno slobodno bacanje

Musa je promašio, potom i Milošević, ali Gajić krade loptu, a Cedevita pravi faul

75:78 Milošević je fauliran, oba puta precizan sa penala

Rajt je izblokiran, ali lopta je za Igokeu, Bajić zove tajm aut

75:78 Stipanović je pogodio jedno slobodno bacanje, a Igokea je dobila loptu, jer je NIkols prerano ušao u reket

74:78 TROOOOJKA Ljubičić! Zdovc odmah zove tajm aut

74:75 Rajt pogađa dva bacanja

74:73 Ljubičič bilježi ofanzivni skok i poene, Igokea je na samo poena zaostatka

64:64 Vašington uzvraća trojku, nakon pogotka Nikolsa na drugoj strani

59:57 Rajt pogađa jedno slobodno bacanje, potom i "flouter"

59:56 Marfi pogađa dva slobodna bacanja, Rikić je zaradio četvrtu ličnu grešku

56:56 Novo izjednačenje, sada Nikols za tri

53:56 Ljubičič vraća trojku

53:53 Musa trojkom poravnava rezultat

48:53 Rikić je položio

45:49 Tehničke greške dobili su Milošević i Čeri, s tim da je Amerikanac dobio isključujuću jer je namjerno gurnuo igrača Igokee

45:47 Cedevita postiže poene poslije dvije i po minute igre u drugom poluvremenu

32:37 Rajt je izblokiran, ali u nastavku akcije pogađa tešku trojku

32:34 Ponjavić gubi loptu, a Nikols to kažnjava zakucavanjem, tajm aut Dragana Bajića

28:32 Radivojević polaganjem prekida mini seriju domaćih

26:30 Musa pogađa za tri

23:30 Zakucavanje Jevtovića na startu drugog perioda

Twitter Embed Code

Kraj prve četvrtine

23:28 Poenima Ukića Cedevita smanjila na pet poena zaostatka na kraju prve četvrtine

20:28 Rajt pogađa trojku preko Krušlina

17:23 Milošević pogađa trojku, a nakon toga i Radivojević polaže za "plus šest"

17:18 Marfi iz teške pozicije pogađa za tri

14:16 Dobra solo akcija i trojka Ljubičića

12:13 Trojka Marfija. Cedevita sve poene postigla iza linije 6,75

9:11 Nova trojka Krušlina

6:11 Milošević polaže za "plus pet", tajm aut Cedevite

6:9 Radivojević trojkom odgovara na trojku Krušlina