Troicki "maršira", na redu je Delpo

Novak Đoković je odavno završio sezonu, ali Srbija ipak ima predstavnika u četvrtfinalu masters turnira u Šangaju!

Viktor Troicki ostvario je i treću pobjedu na turniru Masters 1000 serije u Šangaju.

On je poslije Kanađanina Šapovalova i sedmog tenisera svijeta, Austrijanca Dominika Tima, savladao i odličnog američkog servera Džona Iznera.

Viktor je slavio u dva seta, rezultatom 6:4, 7:6 (7:4) i plasirao se u četvrtfinale, u kome ga u petak čeka Argentinac Huan Martin Del Potro.

U međusobnim susretima je rezultat 0:6, ali ovo će biti njihov prvi meč još od ljeta 2012. i mastersa u Sinsinatiju.

Iskusni srpski teniser nije dozvolio Izneru nijednu brejk loptu, a ni on ih nije imao mnogo. U prvom setu je pri rezultatu 4:4 poveo 0:40 i iskoristio drugu od tri vezane šanse, dok se na prvu i jedinu brejk loptu u drugom setu čekalo sve do 11. gema.

U "taj brejku" su presudna bila dva uzastopna poena koja je Troicki osvojio na servis Amerikanca, za vođstvo od 4:1.

Viktor je plasmanom u četvrtfinale inkasirao 142.000 dolara, sa 54. mjesta će se sigurno vratiti u Top 50 ATP liste, a u slučaju bar još jedne pobjede i u Top 40.

Sjajan uspjeh za njega, s obzirom na to da je sa prethodna dva turnira ispao već u prvom kolu!