"Krvavi derbi" pripao Želji (VIDEO)

U posljednjem meču 11. kola Premijer lige BiH Željezničar je kao gost savladao Čelika sa 3:0. Robijaši bakljadom prekinuli meč. Ramović neoprezno startovao na Mehića koji se potom osvetio.

U posljednjem meču 11. kola Premijer lige BiH na "Bilinom polju" Željezničar je sa visokih 3:0 savladao Čelik i zauzeo drugo mjesto na tabeli sa šest bodova zaostatka za Zrinjskim.

Za Želju prelijepe golove su postigli Blagojević iz slobodnog udarca i Zakarić koji je sa dvadeset metara pogodio same rašlje. Prvi gol za Željezničar je postigao Kajkut iz penala.

Prvo poluvrijeme je počelo očekivanom inicijativom "plavih" i prvu izgledniju šansu su imali preko Stanića koji je nakon gužve šutirao tik pored desne stative.

Stanić je bio odličan već u sljedećoj akciji Želje kada je uputio lijep centaršut, ali je Kajkut sa četiri metra prebacio loptu preko gola.

U 21. minutu Ramović je neoprezno startovao na Mehića. Igraču domaćih je od siline udarca potekla krv i nakon toga je odlučio da uzme pravdu u svoje ruke.

Zbog bakljade domaćih navijača u 32. minutu meč je prekinut.

Duraković je oborio Ramovića u 34. minutu, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač je bio Saša Kajkut.

U drugom dijelu susreta tim sa "Grbavice" je nastavio da kontroliše utakmicu i prvu ozbiljniju priliku su stvorili u 55.minutu kada je Kajkut je prošao po lijevoj strani, uposlio Zajmovića koji je promašio sa 11 metara.

"Plavi" su nastavili sa napadima i do drugog gola su stigli u 65. minutu kada je iz slobodnog udaraca efektno pogodio Blagojević.

Ubrzo nakon toga Zakarić je u 68. minutu promašio odličnu priliku, ali se samo dvije minute kasnije iskupio u velikom stilu. Odlični vezni igrač je lijepim udaracem savladao Udovičića.

Do kraja meča Željezničar je mirno priveo "krvavi derbi" kraju.

ČELIK: Marković, Udovičić, Jurković, Salčinović, Kadrić, Mehić, Šabanović, Kazazić, Mahmutović, Duraković, Adilović.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Kajkut, Graovac, Ramović, Blagojević, Stanić, Zakarić, Šabanadžović, Zeba, Osmanković, Projić.