Budućnost ruši šampione: Srbija, pa Izrael!

Podgoričani slavili i u Jerusalimu, manje od 48 sati posle trijumfa protiv Crvene zvezde mts. Pročitajte sve rezultate prve večeri.

Budućnost ruši šampione: Srbija, pa Izrael! Izvor: MN PRESS

U nedelju su uzeli skalp šampiona Srbije i regiona, a u utorak prvaka Izraela.

Manje od dva dana nakon trijumfa na gostovanju Crvenoj zvezdi mts, Budućnost je ostvarila i drugu pobedu u Evrokupu - na jednom od najtežih gostovanja u grupi:

HAPOEL JERUSALIM - BUDUĆNOST 81:86 (18:17, 18:23, 19:28, 26:19)

Ekipa Aleksandra Džikića tako je "vezala" i četvrti trijumf u tri takmičenja (Cibona, Ređo Emilija i Zvezda) i potvrdila da joj je forma sve bolja i bolja. U Izraelu je dočekala poslednju četvrtinu sa dvocifrenom prednošću, ali je centar domaćih Alen Omić u 39. minutu ipak izjednačio (75:75), kaznivši veliku grešku odbrane gostiju.

U sledećem napadu izuzetno važnu trojku postigao je Nikola Ivanović, posle čega je iznudio faul Omića i slobodnim bacanjima uveo meč u poslednji minut sa "plus 5" svog tima (75:80). Ta razlika ispostavila se dovoljnom za definitivni trijumf, iako je Ostin Dej pogodio brzu trojku za 78:80.

Budućnost je kroz čitavu završnicu vodila, a Hapoel je bio veoma uporan.

Filip Barović je u 40. minutu važnim ofanzivnim skokom izborio posed za Nemanju Gordića, kome takođe ruka nije zadrhtala na crti (78:82). Kurtis Džerels, takođe nekadašnji plejmejker Partizana, odgovorio je još jednom trojkom (81:82), posle čega je ponovo došao red na Ivanovića da izvodi penale. I uradio je to uspešno - 81:84.

Hapoel je do kraja pokušao još dva puta (Ohajon, pa Džerels), ali novog povratka nije bilo.

...
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Budućnost je prošle sezone izgubila sve utakmice u Evrokupu.

Najefikasniji igrač gostiju bio je mirni Ivanović, sa 19 poena, a veliku podršku imao je u Baroviću, koji je sa 13 poena i devet skokova stao nadomak "dabl-dabl" učinka. Dvocifreni učinak u napadu imali su i Gordić (13), Kajl Gibson (12) i njegov imenjak Lendri (10).

Među domaćima je najbolji bio Žerom Dajson sa 21 poenom, 5 skokova i sedam asistencija.

Sa skorom 2-0, Podgoričani zauzimaju prvo mesto na tabeli Grupe B, a u sledećem kolu će kod kuće igrati protiv Galatasaraja.