Šok za Vest Hem, a za Bilića!?

"Čekićari" ubedljivo poraženi u Londonu od Brajtona. Da li Slaven Bilić može da preživi i ovaj neuspeh?

Slavenu Biliću i Vest Hemu nikako da krene ove sezone...

Taman kada su "čekićari" pobedili Svonsi (1:0) i igrali nerešeno sa Barnlijem (0:0), san o "buđenju" srušio je Brajton i to usred Londona.

Vest Hem – Brajton 0:3!

Već posle 45 minuta bilo je jasno da će domaćin teško stići i do boda, a kamoli do sva tri.

Odbrana Vest Hema prvi put je kapitulirala već u desetom minutu. Nemac Paskal Gros je ubacio loptu iz "slobodnjaka", a u gužvi se odlično snašao Glen Marej i glavom doveo goste u vođstvo.

Potez meča pripada Silvi Izkierdu!

Kolumbijac je u drugom minutu suijske nadoknade prvog poluvremena dobio loptu uz levu aut liniju, prilično daleko od gola. Rešio je 25-godišnji napadač da sve sam završi, driblinzima je ređao čuvare i konačno kada je na 16-17 metara video otvoren prostor, snažno opalio po lopti i smestio je u mrežu.

Marej je samo potvrdio trijumf iz penala u 75. minutu.

Bilić je tako doživeo peti poraz ove sezone i nalazi se u lošem položaju na tabeli, a dve pobede i isto toliko remija nikako ne mogu da zadovolje brojnu armiju navijača "čekićara".

Brajton, koji je pre devetog kola imao isti skor kao i Vest Hem, trećim trijumfom u sezoni probio se od sredine tabele.