Srbi dobri, ali pobedio samo Milutinov (VIDEO)

Štimac briljirao u porazu Efesa od Valensije, a Milosavljević i Musli bili među najzapaženijim igračima Unikahe, koja je izgubila u Pireju.

Himki i Olimpijakos pridružili su se u grupi lidera Evrolige ekipama Reala i Makabija, sa skorom 2-0, dok je Efes doživeo i drugi poraz, pa se nalazi na dnu tabele.

Vladimir Štimac je na gostovanju Valensiji došao do indeksa korisnosti 27, zabeleživši 22 poena, šest skokova i četiri asistencije, ali pored njega su spremni za izazov bili još samo Erik Mekalum i donekle Edo Murić.

Prvak Španije, predvođen Erikom Grinom (24 poena, indeks 33), iskoristio je furioznu partiju u trećoj četvrtini (28:10) da lagano dođe do prve pobede - 78:71.

Unikaha je posle trijumfa nad Fenerbahčeom imala novi težak zadatak, gostovanje Olimpijakosu.

Pirejci su u 32. minutu imali 15 poena prednosti, a onda je Dragan Milosavljević (14p, 5sk) zaigrao kao u transu i sa 10 poena zaredom doneo Unikahi nadu u preokret (65:60).

U finišu je razlika smanjena samo na 71:68, gosti su imali dva napada da dođu možda i do izjednačenja, ali bivši NBA bek Rej Mekalum nije bio na visini zadatka i Olimpijakos je uspeo da se konsoliduje...

Nikola Milutinov bio je u startnoj petorci crveno-belih i u pobedu je "uzidao" svojih 12 poena i pet uhvaćenih lopti.

Na drugoj strani je Dejan Musli, koji nastupa samo u Evroligi, nanizao je 12 poena i sedam skokova, dok je Nemanja Nedović zaustavljen na sedam poena, uz šut 3/6 za dva i 0/3 za tri poena.

Vasilije Micić sa Žalgirisom je glatko poražen na gostovanju Himkiju, koji će u utorak dočekati i Crvenu zvezdu - 85:77.

Srpski plejmejker za 13 minuta se nije upisao u listu strelaca, mada treba reći da je uputio samo jedan šut. Imao je četiri asistencije i tri izgubljene lopte, tako da je jasno da može i mora bolje u sledećoj utakmici, protiv Barselone.

Real - CSKA 82:69

TABELA: Real 2-0, Makabi 2-0, Olimpijakos 2-0, Himki 2-0, Barselona 1-1, Zvezda 1-1, Valensija 1-1, Fenerbahče 1-1, CSKA 1-1, Unikaha 1-1, Žalgiris 1-1, Panatinaikos 1-1, Armani 0-2, Baskonija 0-2, Efes 0-2, Bamberg 0-2.

PAROVI 3. KOLA: Himki - Zvezda, Makabi - Olimpijakos, Barselona - Žalgiris, Real - Armani (utorak), CSKA - Panatinaikos, Fenerbahče - Efes, Baskonija - Valensija, Unikaha - Bamberg (sreda).