Borac poražen u Zenici

Čelik sa minimalnih 1:0 savladao banjalučki Borac. Krupa izvukla bod protiv Radnika, kao i Mladost u Vitezu, gdje je vodila pa gubila.

PLBIH 12. kolo Čelik - BOrac 1-0 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Banjalučki Borac upisao je četvrti poraz u sezoni pošto je savladan u Zenici minimalnim rezultatom.

Iako oslabljen neigranjem nekoliko standardnih igrača Čelik je uspio nadigrati Borac i osvojiti važne bodove u borbi za opstanak, odnosno gornji dio tabele, dok ekipa Kize Milinkovića pod njegovim vođstvom nije uspjela da upiše četvrtu pobjedu.

Već na početku inicijativu su imali domaći pa su svoj udarac isprobali Šišić i Adilović.

Trenutak odluke desio se u 32. minutu kada je Šišić povukao kontranapad i ubacio, a Šabanović pogodio za 1:0 na Bilinom polju.

Četiri minute kasnije Borac je mogao do izjednačenja, kada se u prilici našao Puzigaća, ali od svega – prečka.

Borac je u drugom poluvremenu jurnuo ka golu Markovića, ali golman Čelika je danas bio odlično raspoložen.

Prvo je odbranio šut glavom Karića sa samo deset metara, a nešto kasnije i pokušaj Danilovića koji se našao sam pred golom.

U finišu meča Šabanović je imao priliku da povisi na 2:0, ali nije uspio, dok su na drugoj strani, crveno-plavi pogodili još jednom prečku, međutim, rezultat se nije mijenjao.

Borac je nakon ovog poraza ostoa an sedmom mjestu an tabeli sa 17 osvojenih bodova, dok je Čelik upisao treću pobjedu i nalazi se na pretposljednjem mjestu na tabeli.

U duelui dva kluba iz Republike Srpske, Krupe i Radnike nije bilo pobjednika.

Meč u Krupi na Vrbasu završen je remijem 1:1, iako su gosti bili blizu osvajanju sva tri boda jer su vodili do samog finiša utakmice.

Domaće je poraza spasio Jašarević golom pet minuta prije kraja.

Remi je viđen i u Vitezu gdje je istoimeni domaćin odigrao 2:2 protiv Mladosti u utakmici punoj preokreta.

Gosti su vodili 1:0 na poluvremenu kolom Mujagića, a u samo tri minute, od 70. do 73 Vitez je preokrenuo pogocima Zukića i Boje. Ekipa iz Kaknja kod Doboja uspjela je, međutim, četiri minute prije kraja da izjednači na konačnih 2:2, a strijelac je bio Isaković.