BUNDES: Povratak Nevena Subotića!

Neven Subotić ponovo u startnih 11 Borusije Dortmund. Katastrofa Menhengladbaha, Lapcig siguran u mečevima devetog kola Bundeslige.

Nekadašnji reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao je prvi meč u startnih 11 Borusije iz Dortmunda nakon više od godinu i po dana pauze. Tačnije posljednji put starter je bio 17. marta 2015. godine.

Trener Borusije na meču protiv Ajntrahta nije mogao računati na šest igrača: Sokratisa, Šmelcera, Piščeka, Durma i Gueriera.

Tako su u Frankfurtu štoperski tandem činili Subotić i Vajgl i solidno su odradili posao u utakmici bez pobjednika.

AJNTRAHT – BORUSIJA DORTMUND 2:2

Gosti su odično igrali sat vremena, imali su i vođstvo 2:0 golovima Sahina i Filipa i činilo se da će doći do sigurne pobjede.

Ipak, domaćin za samo četiri minuta uspio da dođe do izjednačenja. Mijat Gaćinović je bio začetnik akcije kod prvog gola kada je Haler oboren u šesnaestercu za penal, koji je kasnije iskoristio.

Izjednačenje domaćinu i vrijedan bod obezbijedio je Volf, svojim prvim golom u Bundesligi .

PREOKRET BAJERA U MENHENGLADBAHU

Borusija Menhengladbah je nakon prvog poluvremena imala vođstvo 1:0, ali je na svom Borusija Parku doživjela pravu blamažu. U drugom poluvremenu uragan gostiju, koji su za 20 minuta postigli ČETIRI GOLA.

Do kraja su postigli i peti za konačnih Borusija M - Bajer 1:5.

Do gostujuće pobjede poslije preokreta došao je i Hanover, koji je slavio protiv Augzburga 2:1.

Lajpcig je zabilježio minimalnu pobjedu protiv Štutgarta i sada su na bod zaostatka za Borusijom. Sabicer je bio strijelac jedinog gola na meču.

Bajern od 18 časova i 30 minuta gostuje HSV-u i eventualnom pobjedom izjednačiće se na čelu tabale sa Borusijom Dortmund.