Džumhur uzeo trofej u Moskvi!

Damir Džumhur osvojio je ATP turnir u Moskvi pobjedom nad Ričardom Berankisom, 2:1 u setovima!

Najbolji bh. teniser igra savladao je Litvanca  Ričarda Berankisa u finalu ATP turnira u Moskvi i stigao do svog drugog ATP trofeja u karijeri

Džumhur – Berankis 6:2, 1:6, 6:4

Džumhur je treće ATP finale u ovoj sezoni izborio pobjedom nad Mirzom Bašićem 6:0, 7:6, a onda stigao do trofeja u uzbudljivom finalu.

Džumhur je dobio prvi set 6:2, a onda u drugom jako loše servirao i dozvolio Litvancu da osvoji ovaj set rezultatom 6:1.

Najbolji bh. teniser je ipak pokazao da je psihički mnogo stabilniji nego ranije, uspio je da se vrati u meč i napravi brejk za 5:4 u odlučujućem trenutku.

Damir je servirao za set, čak i u ovom gemu morao je da spašava brejk loptu, a onda stigao do velike pobjede!

Ovom pobjedom bh. teniser je osigurao napredak na 31. poziciju ATP liste i ukoliko je zadrži osiguraće sebi status nosioca gren slem turnirima.

Zanimljivo je da će Džumhur danas igrati još jedno finale pošto će se i u dublu boriti za trofej u Moskvi. On će u paru sa Antoniom Šančićem igrati protiv Maksa Mirnija i Filipa Osvalda.

TOK MEČA:

TREĆI SET

6:4 Trijumf za Damira koji je u odlučujućem gemu spasio brejk loptu, a onda stigao do pobjede!

5:4 Brejk Džumhura za vođstvo u trećom setu. Bh. teniser sada će servirati za pobjedu!

2:3 Berankis nije dozvolio iznenađenje ni u petom gemu

1:2 oba tenisera sigurna na svoj servis

DRUGI SET

1:6 Četiri vezana gema osvojio je Berankis i stigao do izjednačenja

1:4 Litvanac je napravio novi brejk i ima osjetnu prednost

1:3 Šteta za Džumhura koji je propustio brejk loptu, a Litvanac je to kaznio

1:2 Kakva borba u trećem gemu! Poslije skoro 13 minuta igre i čak sedam spašenih brejk lopti u ovom gemu Džumhur stiže do 1:2! Pet puta bh. teniser nije iskoristio prednost, ali je ponovo bio dobar na mreži u odlučujućem trenutku.

0:2 Berankis osvaja svoj servis gem

0:1 Damir je jako loše servirao na početku drugog seta, Berankis stiže do 0:40 potom i do brejka

PRVI SET

6:2 Odlični Džumhur lijepim poenom na mreži napravio je brejk za osvajanje prvog seta

5:2 Još jedan gem dijeli najboljeg bh. tenisera od osvajanja prvog seta

4:1 Ponovo je Damir spasio berjk loptu na 30:40, a onda sa dva poena osvojio gem

3:1 Džumhur je došao do dvije brejk lopte i odmah prvu iskoristio

2:1 Spasio je Džumhur brejk loptu, a potom iskoristio drugu priliku za osvajanje gema

1:1 Beranskis dobija gem bez izgubljenog poena

1:0 Džumhur siguran na startu meča, dobio je svoj servis gem