Želji dosta 35 sekundi (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Željezničara pobijedili su kao gosti GOŠK u Gabeli sa 1:0 u posljednjem susretu 12. kola Premijer lige BiH.

Nakon fantastičnog ulaska u utakmicu gosti su oprezno čuvali vođstvo i GOŠK je bio aktivniji tim. Domaćini su imali nekoliko velikih prilika da dođu do izjednačenja, možda i preokreta, ali bodovi ipak putuju u Sarajevo.

GOŠK - Željezničar 0:1 (0:1)

Samo 35 sekundi izdržala je odbrana domaćih, a onda je Vojo Ubiparip doveo Željezničar u vođstvo.

Pogledajte njegov prvi pogodak za sarajevski klub!

Nakon gola Želje i početnog šoka za domaćine prva ozbiljnija šansa za goste je uslijedila u 32. minutu. Šabanadžović je sjajno ubacio na prvu stativu, ali Ubiparip slabo šutira iz dobre pozicije.

GOŠK je imao više od igre u prvom dijelu i dolazili su u solidne pozicije, ali su Bošnjak, Kobiljar i Mišić bili neprecizni i na odmor sa otišlo sa vođstvo "plavih".

U drugom poluvremenu domaćini su nastavili sa inicijativom, dok je tim sa "Grbavice" oprezno čuvao prednost.

GOŠK je najbolju priliku imao preko Bošnjaka, koji sa pet metara nije uspio da savlada Kjosevskog.

Veliku priliku da "prelomi" meč na stranu gostiju je imao Zajmović nakon centaršuta Zakarića, ali je bio neprecizan.

Do kraja meča najbolju šansu za domaćine je imao Deak, ali i on nije bio precizan sa pet metara.

GOŠK: Kozić, Bošnjak, Radeljić, Odak, Mišić, Raguž, Zolj, Ramić, Deak , Vego, Kobiljar.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Kajkut, Graovac, Blagojević, Bogičević, Stanić, Zakarić, Zajmović, Šabanadžović, Projić, Ubiparip.