De Klasiker: Ajaks rasterao navijače Fejenorda!

Pet golova u derbiju i četiri lopte u mreži domaćina.

Holandija je zastala, kao uvek kada je "De Klasiker" i videla uzbudljivu pobedu Ajaksa na stadionu najvećeg rivala!

FEJENORD - AJAKS 1:4 (0:0)!

Gosti iz Amsterdama došli su na teren branica titule, gde se ovog popodneva odlučivalo nekoliko stvari:

- ko će izbiti na drugo mesto, sa pet poena manje od lidera, PSV-a;
- ko će svom klubu i gradu doneti jak argument u navijačkim raspravama, bar do 21. januara, kada će se ovi timovi ponovo sresti.

Konačni epilog bio je jasan i prizorom sa tribina, jer su se tribine "De Kajpa" praznile i pre kraja derbija!

Posle nezanimljivog prvog dela (0:0), ishod je praktično odlučen za 21 minut nastavka, a "kopljanici" su na kraju još dva puta proboli već savladanog rivala.

Legendarni Klas Huntelar doveo je goste u vođstvo posle pet minuta nastavka, mirnom egzekucijom na dodavanje Brazilca Davida Neresa - danas trostrukog asistenta!

Odgovor domaćih bio je brz i žestok, pa ih ni neiskorišćeni penal "devetke" Fejenorda Nikolaja Jorgensena nije zaustavio. Visoki Danac brzo se iskupio, asistencijom za projektil Jensa Tornstre pod prečku Ajaksa u 58. minutu.

Dok su svi na stadionu očekivali dramatičan kraj, ekipa iz Amsterdama je rutinski postigla još TRI gola!

Kasper Dolberg utišao je gledalište u 72. minutu završivši ekspresnu akciju Ajaksa za 1:2 i tako nagovestio kako će se meč završiti. Fejenord nije imao snage za još jedan nalet, pa su De Jong i ponovo Dolberg golovima u 89. i 90. minutu zaokružili najubedljiviji trijumf u ovom rivalstvu od 2010!

Poslednji put je bilo 4:1 takođe za Ajaks i takođe na "De Kajpu", u maju 2010. godine.

Koliko je ovo težak period za ekipu Đovanija Van Bronkhorsta pokazuju i rezultati njegovog tima u poslednjih osam dana - remi protiv Cvolea (0:0), poraz od Šahtjora (1:2) i poraz od Ajaksa (1:4). Na sve to, šampion Holandije zaostaje čak osam bodova za PSV-om...