Tri penala, dva gola i podjela bodova

Uzbudljiv meč odigrali su Frajburg i Herta. Na kraju remi 1:1. Remi Hofenhajma i Volfsburga.

Frajburg i Herta podijelili su bodove u pretposljednjem meču devetog kola Bundeslige. Viđen je uzbudljiv meč u posljednjih pola sata i na kraju remi.

FRAJBURG- HERTA 1:1

Tri penala dosudio je sudija Gvido Vinkman u meču Frajburga i Herte. Sva tri u drugom poluvremenu, koje je za razliku od prvog obilovalo uzbuđenjima.

Najprije je u 52. minutu sviran penal za domaće nakon oštrog starta Hertinog Nikolasa Starka. Siguran izvođač bio je Haberer i to je 1:0 za Frajburg.

Novi penal, ovaj puta za goste iz Berlina dosuđen je u 77.minutu poslije prekršaja Julijana Šustera. Iskusni Salomon Kalu je samouvjereno uzeo loptu i propisno se obrukao. Poslao je visoko preko gola.

Samo tri minuta kasnije ponovo penal za Hertu, koji je skrivio Hofler.

Ponovo je Kalu uzeo loptu. Ovaj put bio je bio smireniji i uspio je da svom timu donese izjednačenje.

Vedad Ibišević odigrao je prvo poluvrijeme u dresu Herte, a zamijenio ga je Štelke.

PENALI OBILJEŽILI I MEČ VOLFSBURG - HOFENHAJM

Dva penala obilježila su i posljednji meč devetog kola Bundeslige u kojem je Hofenhajm golom "sa kreča" poveo.

Demirbaj je realizovao jedanaesterac u 79. minutu.

Volfsburg je do vođstva mogao na početku utakmice, ali Arnold u 11. minutu nije uspio da realizuje jedanaesterac.Tačnije golman gostiju Oliver Bauman mu je odbranio šut.

I kada se činilo da će Hofenhajm doći do tri boda uslijedilo je veliko slavlje domaćih navijača. Nisu se predavali igrači Volfsburga i golom Uduakija u 90. minutu uspjeli su doći do boda.