Moskva: Džumhur poražen u finalu parova

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Mirni i Osvald osvojili su ATP turnir u Moskvi u konkurenciji parova, međutim treba naglasiti da je bosansko-hrvatski par Džumhur-Sančić na teren izašao pod rijetko viđenim okolnostima.

Mirni i Osvald slavili su pobjedu rezultatom 2:0 u setovima (6:3 i 7:5).

Međutim, bosansko-hrvatski par na teren izašao pod rijetko viđenim okolnostima na teniskim terenima.

Naime, Džuhur je neposredno pred finale dublova odigrao finale i osvojio Kremlin kup u konkurenciji singla.

Pobjeda, rezultatom 2:1 u setovima, u uzbudljivom meču protiv Litvanca Richardsa Berankisa donijela je Džumhuru drugu ATP titulu u karijeri. No, nakon meča uslijedila je ceremonija dodjele pehara, a Džumhur je i nakon toga ostao na terenu da odigra finale u konkurenciji parova.

U takvim okolnostima bili su vidljivi tragovi umora kod popularnog Džumija. Ipak, bila je to odlična sedmica za Džumhura koji će već sutra napraviti skok sa 38. na 31. mjesto na ATP rang listi.