Imobile vodi Lacio ka prvom mjestu (VIDEO)

U posljednjoj utakmici 9. kola Serije A Lacio je ubjedljivo savladao Kaljari sa 3:0.

Lacio je u sjajnoj formi!

"Nebeskoplavi" su ove sezone u svim takmičenjima poraženi samo od Napolija, a večeras su Kaljari savladali šesti put u posljednjih sedam susreta. Vodeću "četvorku" u Seriji A dijeli samo tri boda.

Lacio – Kaljari 3:0 (2:0)

Tim Simeonea Inzagija je u nizu od šest pobjeda u svim takmičenjima!

Kaljari je u toku sedmice otpustio Masima Rastelija, kojeg je zamijenio povratnik na klupu tima iz Sardinije Dijego Lopez. Urugvajski stručnjak je već u prvom meču bio lišen usluga prvog i drugog izbora među stativama, Rafaela i Alesija Kragnja. Za ekipu Kaljarija, koja u gostima ove sezone prosječno prima tri gola, to nisu bile dobre vijesti.

Tako je svoju drugu utakmicu u Seriji A počeo mladi Luka Krota (19) koji je svojim "ispadima" na startu meča dovodio do ludila svoju posljednju liniju.

Krota je u uvodnim minutama meča ulazio iz greške u grešku, a najveću je napravio u 7. minutu kada je je u šesnaestercu oborio Ćiru Imobilea. Najbolji strijelac Serije A je preuzeo odgovornost i sigurno postigao svoj 12 pogodak ove sezone.

Kaljari je uspio da poravna rezultat golom Fariasa, pomoćni sudija ije podigao "zastavicu" ali je Paireto prvo priznao pogodak da bi uz pomoć VAR potvrdio odluku svog pomoćnika o kojoj će se na "čizmi" sigurno voditi polemika.

Utakmica je nakon toga ušla u mirniji tok, a mladi golman se ograničio na jedan "ispad" prije nego što je Imobile svojim drugim golom duplirao vodstvo "nebeskoplavih".

Lulić je u šesnaestercu pronašao Marušića koji je lijepo uposlio Imobilea, a italijanski golgeter je rutinski pogodio i na listi strijelaca "pobjegao" Dibali na tri gola razlike. Sjajni Ćiro Imobile je najbolji strijelac u ligama "petice"

"Odbrana" sa Sardinije je u drugom dijelu izdržala svega četiri minuta prije nego što je večeras po treći put kapitulirala. Slobodan udarac je izveo Luis Alberto i na drugoj stativi pronašao Bastosa koji je smireno pogodio za 3:0

U nastavku drugog dijela viđena je skromna predstava sa par poluprilika na obje strane, ali nije bilo promjene rezultata.

Još uvijek samo mladi reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić je proveo svih 90 minuta na terenu.