Loše vesti za Bajern

Bavarci narednih tri nedelje neće moći da računaju na kapitena

Bajern će nekoliko narednih važnih mečeva morati da odigra bez pomoći kapitena Tomasa Milera.

On je na duelu protiv Hamburga, koji su Bavarci dobili proteklog vikenda na gostovanju 1:0, zamenjen posle svega 10 minuta provedenih na terenu

Išao je u igru na početku drugog poluvremena, ali je već u 55. minutu zamenjen zbog povrede. Ustanovljeno je da je prilikom asistencije kod gola Korentinu Tolisu zaradio povredu butnog mišića, zbog koje će morati na pauzu.

Miler je saopštio da Twitteru da će neko vreme biti van terena, dok je Bajern precizirao da je to tri nedelje.

Miler će propustiti utakmice protiv Lajpciga u Kupu Nemačke i Bundesligi, u sredu i subotu, kao i gostovanje Seltiku u Ligi šampiona sledećeg utorka. Takođe, on neće biti spreman da pomogne saigračima na derbi meču domaćeg šampionata protiv Borusije Dortmund, koji je zakazan za 4. novembar. Bajern i Borusija trenutno se nalaze na vrhu tabele Bundeslige sa identičnim skorom od 20 bodova posle devet odigranih utakmica.

Prvi naredni meč protiv Lajpciga u Kupu Nemačke najverovatnije će propustiti i Mats Humels koji je iskrenuo zglob tokom vikenda, a dobra vest za Jupa Hajnkesa je to što se Ćavi Martinez, koji je propustio dva poslednja meča zbog problema sa ramenom, oporavio i vratio treninzima najverovatnije će konkurisati za sastav u sredu.