Nikola Jokić REKORDOM do zvezde večeri! (VIDEO)

Srpski centar najefikasniji igrač u svih 10 utakmica NBA lige igranih protekle večeri!

Iza Nikole Jokića je najbolja utakmica od kada je u NBA ligi!

Rekordom karijere - 41 poen, 12 skokova i 5 asistencija, 2 ukradene lopte, 2 blokade - srpski centar predvodio je Denver do pobede na domaćem terenu protiv Bruklina 112:104.

Sve to uspeo je da ostvari za 31 minut, a možda bi bio i efikasniji da nije morao van igre zbog šest ličnih grešaka.

rekord

Jokić je već do poluvremena ubacio 21 poen, ali se nije zaustavio... Bio je ubedljivo najefikasniji igrač svog tima, a ubacio je najviše poena računajući svih 10 utakmica NBA lige igrane protekle noći!

Za jedan poen nadmašio je lični rekord iz februara, kada je u čuvenom Medison Skver Gardenu ekipi Njujorka ubacio 40 pogodaka.

Dvocifren broj poena u timu Denvera imali su još samo Pol Milsap (17) i Vil Barton (takođe 17). Goste iz Bruklina predvodio je Tajler Zeler, koji je ubacio 21 poen.

Uspešno veče iza sebe ima i Bogdan Bogdanović, koji je sa Sakramentom prekinuo niz od četiri poraza i slavio pred domaćim navijačima protiv Oklahome - 94:86. Srpski reprezentativac je meč završio sa sa sedam poena, četiri skoka i dve blokade za 21 minut.

Ipak, veče za Bogdanovića nije prošlo bez kontraverze pošto se našao u duelu sa Raselom Vestbrukom koji ga je nakon šuta zakačio po licu i na nevjericu američkih medija dobio namjernu ličnu grešku.