Tri minuta drame u Zagrebu - slavlje Zadrana

U prvoj utakmici 8. kola ABA lige Zadar slavio protiv Cibone u Zagrebu.

Cibona Zadar 78:80 ABA liga 8. kolo Izvor: MN PRESS

Nakon osam odigranih kola identičan učinak imaju Cibona i Zadar.

Zagrepčani su uoči ove runde ABA lige bili u prednosti za jedan trijumf, ali je Zadar u direktnom okršaju, i to na gostujućem terenu, takođe stigao do skora 3-5, pre svega zahvaljujući odličnoj poslednjoj deonici. Odnosno - prvih sedam minuta...

Tu četvrtinu je Zadar počeo odlično i u jednom trenutku imao 11 poena prednosti, da bi do kraja Cibona uspela i da izjednači, ali ne i da preokrene.

CIBONA - ZADAR 78:80 (19:19, 21:16, 14:20, 24:25)

Na tri minuta do kraja bilo je 78:67 za Zadar, ali je potom Cibona preko Žorića, Tomasa i Janga uspela da stigne da napravi seriju 11:0, a onda i da sve uprska. Prvo je Jang promašio trojku, a onda odbrana nije iskoristila promašena slobodna bacanja Bostića nakon kojih je Božić uhvatio loptu i pogodio za pobedu Zadrana.

U poslednjih sedam sekundi Cibona je uputila čak tri šuta ka košu Zadra, ali nijedan nije bio precizan.

U sastavu domaćina posebno su se istakli Melvin (18) i Tomas (17) dok je odličan bio i Luka Žorić, koji je u toku nedelje bio u žestokoj svađi sa klubom i malo je falilo da se raziđu, i ovaj susret je završio sa 14 poena.

U ekipi Zadra prvi strelac je bio Nouls sa 21 poenom, Jostić je dodao 18 i 7 asistencija, a Božić 14 uz 11 skokova.

Mornar - Igokea (21.00)

TABELA: Budućnost 6-1, Zvezda 5-2, Cedevita 5-2, FMP 4-3, Partizan 4-3, Cibona 3-5, Zadar 3-5, Mega 3-4, Igokea 3-4, Mornar 3-4, Olimpija 2-5, MZT 2-5.