Alba održala čas sporom Partizanu

Crno-beli i posle šestog kola sa samo jednom pobedom u Evrokupu, a na svom terenu su pali na 0-3.

Alba održala čas sporom Partizanu Izvor: MN PRESS

Odavno neki tim nije uspeo da u dve utakmice nadigra Partizan kao što je to u C grupi Evrokupa uradila Alba.

Posle 111:85 u Berlinu, tim Aita Garsije Renesesa došao je u dvoranu "Aleksandar Nikolić" i sa lakoćom ostvario četvrtu uzastopnu pobedu u ovom takmičenju, dok su crno-beli doživeli treći uzastopni poraz, ujedno treći u grupi na svom parketu.

Dok su protiv Lijetuvos Ritasa i Lokomotive Kubanj bili u poziciji da obraduju svoje navijače, večeras su posle "minus 23" sredinom treće četvrtine (45:68) još dobro prošli, izgubivši sa 16 poena razlike.

Partizan (skor 1-5) - Alba (5-1) 80:96 (19:21, 21:33, 18:19, 22:23)!

Crno-beli su počeli ozbiljno da zaostaju posle šuterske kanonade Litvanca Grigonisa u drugoj četvrtini (26:36). Bili su slabi, spori i neodlučni u odbrani, pa su gosti uputili sijaset otvorenih šuteva, a bekovi su isto tako lako prolazili na polaganja, često posle samo jednog postavljenog bloka.

Partizan je ipak imao priključak do 18. minuta i 40:45, a zatim je dozvolio Albi da završi poluvreme serijom od 9:0 i da postigne još jednu trojku u 21. minutu. Pri rezultatu 40:57 se već jasno nazirao konačan ishod.

Izabranici Miroslava Nikolića izgubili su sve konce igre u napadu, pa su Berlinci posle kraće krize ponovo ušli u dobar ritam, što je rezultiralo njihovom rekordnom prednošću. Tek tada je Partizan reagovao, petorka sa Milerom, Aranitovićem i Pecarskim je za tri minuta napravila seriju 13:1 i prepolovila zaostatak (58:69).

Nekoliko spornih sudijskih odluka dodatno je potpalilo atmosferu na tribinama, Alba je na kratko izgubila samopouzdanje, međutim, Partizan više nije imao prava na grešku ako je mislio da ozbiljnije zapreti preokretom, a po svemu do tada viđenom, bilo je nerealno očekivati da odigra savršenu poslednju četvrtinu.

Poslednji tračak nade ugasio se kada je Patrik Miler u 32. minutu promašio "zicer" pri rezultatu 62:73.

PARTIZAN: Miler 16 (6as, 6izg), Vilijams-Gos 4 (6as), Aranitović 4, Marinković 18, Veličković 10 (7sk), Tomić, Pecarski 5, Gavrilović 3, Andrić 3, Samjuels 9 (7sk), Stevanović 2, Šalić 6 (6sk).

ALBA: Saibu 2, Siva 13 (4sk, 7as, 3ukr), Hunt, Šnajder 2, Vargas 1, Grigonis 20 (5sk, 3as), Radosavljević 3, Nikić, Baterfild 20 (4sk), Kliford 14 (4sk), Sikma 14 (7sk), Peno 7 (3sk, 4as).

PAROVI 6. KOLA:

Partizan - Alba 80:96

sreda

Lokomotiva Kubanj - Limož 18.30
Bilbao - Lijetuvos Ritas 20.30

TABELA: Lokomotiva 5-0, Alba 5-1, Lijetuvos 2-3, Limož 2-3, Bilbao 1-4, Partizan 1-5.

IZ MINUTA U MINUT

38' Alba se vratila dobroj odbrani, a u napadu serijom slobodnih bacanja i košem Baterfilda iz polukontre "beži" na 74:92.

36' Trojka Veličkovića - 71:82. Uzvraća Siva - 71:85. Ostavljen je sam na krilu. Promašaj Milera, ali "2+1" posle ofanzivnog skoka - 74:85.

35' Do kraja još pet minuta, 68:81.

33' Dug napad crno-belih, završen šutom Andrića iz teške pozicije. Pejton Siva uspeva da se provuče između dvojice čuvara i lagano dođe do obruča - 64:79. Tajm-aut uzima Nikolić.

32' Miler promašuje "zicer" kojim je mogao da smanji na samo devet poena razlike. Kliford poentira posle čeonog auta, izvedenog sekund i po pre kraja napada - 62:75.

- Kraj treće četvrtine, 58:73! Aranitović je dobio blokadu u kontri, što je otvorilo prostor za kontru Albe "2 na 0" u poslednjim sekundama...

29' Pogađa i Miler - 58:69! Serija 13:1.

29' Koš Aranitovića i serija 11:1 crno-belih, uz negodovanje publike na neke odluke sudija - 56:69.

28' Trojka Pecarskog i poeni Marinkovića iz kontre - 50:68...

26' Alba već preti da ponizi Partizan, kome ništa ne polazi za rukom - 45:68.

25' Trojka Sikme preko Pecarskog - 43:62, samo što je mladi krilni centar prvi put ušao u igru.

23' Nije Partizan iskoristio nekoliko napada da priđe na desetak razlike. Alba u napadačkoj krizi, ali Baterfild pogađa posle skoka u napadu - 43:59.

21' Sumnjiv aut za Albu pod košem Partizana i potom trojka Baterfilda - 40:57. Serija Albe započeta u prvom poluvremenu produžena je na 0:12.

- Strelci: Marinković 12, Samjuels 9, Veličković 5, Miler 5, Andrić 3, Vilijams-Gos 2 (4as), Šalić 2, Aranitović 2 - Grigonis 15, Kliford 12, Peno 7, Baterfild 7, Sikma 6...

- Alba je ograničila crno-bele na 36 odsto ubačenih šuteva iz igre, od toga 11/29 za dva poena. Nisu crno-beli materijalizovali pet ofanzivnih skokova više. Aitov tim je nakon nekoliko promašenih trojki na početku meča, pogodio takoreći sve - 17/25 za dva i 5/10 za tri.

20' Miler nije uspeo da iz naskoka pogodi u tranziciji, Alba uzvraća brzom akcijom, a Kliford izmiče pažnji Samjuelsa i beleži "2+1" - 40:54! Serija 0:9 za kraj prvog poluvremena.

19' Kliford pogađa posle ofanzivnog skoka (40:50), Stevanović ne, sledi faul nad Vargasom u kontri i jedno ubačeno bacanje iskusnog beka - 40:51.

18' I Baterfild postiže trojku - 40:48. Miler gazi aut liniju i "jeftino" gubi loptu.

17' Crno-beli u ovoj fazi meča postižu mnogo poena, ali Alba takođe igra tečno i pogađa šuteve - 39:45.

16' Trojka Veličkovića - 33:38. Živnuo je Partizan u napadu...

15' Grigonis probija i asistira Penu u ćošak, a potencijalni reprezentativac Srbije postiže trojku za "plus 10" - 26:36!

13' Odlična odbrana Albe u kontinuitetu, a Grigonis svojom trećom trojkom povećava na 25:33.

12' Već 10 poena raspoloženog Litvanca - 23:28. Bekovi Albe prilično lako pronalaze put do obruča.

12' Prvi koš Veličkovića posle 0/2 u prvoj četvrtini, pa druga trojka Grigonisa - 21:26.

- Partizan neuobičajeno slab u šutu za dva poena - 33 odsto (4/12). Marinković je najbolji strelac sa 8 poena, Samjuels je dao šest, a kod gostiju Sikma 6.

10' Tajm-aut minut pre kraja prve četvrtine - 19:19... Crno-beli su oba preostala napada završili promašajima, a na drugoj strani je Stefan Peno lepim prodorom doneo Albi "plus dva" nakon 10 minuta igre - 19:21!

8' Samo što je ušao u igru, Grigonis postiže prvu trojku za goste - 15:15. Partizan je bio u seriji 7:0.

6' Druga trojka Marinkovića - 13:12.

5' Samjuels dobija blokadu, a Alba šutem sa poludistance rešava napad "5 na 4" - 8:12.

4' Semjuels prekida seriju Albe od 6:0. Gosti vode 8:10, uz šest poena Sikme.

2' Marinković - Sikma 3:4.

- Startne petorke: Vilijams-Gos, Marinković, Andrić, Gavrilović, Samjuels - Siva, Baterfild, Vargas, Sikma, Kliford.