Konjuh poražen u Izraelu, Zrinjski na +30

Ekipa Konjuha iz Živinica poražena je od Rahmat Hašrona u sklopu trećeg kola EHF Čelendž kupa.

Rukometaši Konjuha nakon eliminacije kiparskog Pafosa u 3. kolu EHF Čelendž kup poraženi su izraelske ekipe Ramhat Hašaron 30:25 (15:13)

Ekipa Žikice Milosavljevića dobro je otvorila meč i držala meč u egalu prvih 20 minuta, ali je pri rezultatu 11:11 izraelski tim vezao tri napada u kojima su postizali pogodak. Do kraja prvog dijela "stolari" su uspjeli smanjiti prednost domaćina pa se na odmor otišlo pri rezultatu 15:13.

U prvih deset minuta drugog dijela domaćini u furioznom igrom napravili sedam golova prednosti za 26:19.
Konjuh je do kraja meča prišao na četiri gola razlike, ali nisu imali snage za preokret.

Zbog finansijskih razloga klub iz Živinica pristao je da obje utakmice odigra u Izraelu, pa je revanš protiv Hašarona na programu već sutra.

Zrinjski "smrznuo" Gruzijce
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Mostarski Zrinjski u petak uveče deklasirao je gruzijski tim BSB Batumi 47:17 u prvom meču trećeg kola EHF Čelendž kupa.
Poslije prvih 30 minuta u dvorani "Pod Bijelim brijegom" gdje su "plemići" demonstrirali silu protiv Gruzijaca (21:7), bilo je jasno da će hercegovački klub zabilježiti jednu od najubjedljivijih pobjeda u klupskoj istoriji. Razlika je konstatno rasla do konačnih 47:17.
Revanš meč igra se u subotu, takođe u Mostaru.