Širokom Brijegu dovoljan početak i kraj

Široki Brijeg je na samom početku i kraju duela sa GOŠK-om stigao do nove sigurne pobjede 3:0 (2:0) u 15. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Premijer liga BiH (15. kolo): Široki Brijeg - GOŠK 3:0 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Lider šampionata je praktično u uvodnim minutama susreta na "Pecari" riješio pitanje pobjednika s obzirom da je poveo sa dva razlike, da bi sedmu uzastupnu pobjedu potvrdio u sudijskom vremenu drugog dijela - 3:0 (2:0).

Domaćin se sa nova tri boda učvrstio se na prvom mjestu prvenstvene tabele sa "plus tri" boda u odnosu na šampiona Zrinjski, koji je u subotu izgubio u Krupi na Vrbasu.

Već u trećem minutu pogodio je Dejan Čabraja poslije katastrofalne greške odbrane tima iz Gabele, koja mu je dodala loptu, a on pogodio suprotan ugao gola Dalibora Kozića - 1:0.

U narednom napadu, nakon nove gužve u kaznenom prostoru i greške golmana Kozića, Luka Menalo je samo pospremio loptu u njegovu mrežu - 2:0.

Do 20. minuta, izabranici Gorana Sablića mogli su do vrha da napune mrežu Gabeljana, da su prisebniji bili Menalo, Čabraja u nekoliko navrata i Dino Ćorić, ali se golman gostiju iskupio za grešku kod drugog pogotka.

Ipak, njegov tim je bio apsolutno u podređenom položaju u prvih 45 minuta, ali i u nastavku iako su Sablićevi momci razumljivo "povukli ručnu".

U finišu utakmice, gosti iz Gabele su ostali sa 10 igrača u polju nakon što je drugi žuti karton zaradio Darko Đajić, da bi u prvom minutu sudijske nadoknade Bernardo Matić stavio tačku na siguran trijumf ekipe sa "Pecare".