Nastasić "okusio" pobjedu nad Kostićem

Šalke je pobjedom nad Hamburgerom 2:0 (1:0) skočio do drugog mjesta na tabeli Bundeslige. Poslije nekoliko mečava pauze, zaigrao je i reprezentativac Srbije Matija Nastasić u samom finišu.

Izabranici Domenika Tedeska su u rovovskoj borbi uspjeli da stignu do sedmog trijumfa ove sezone i preskoče Hofenhajm, obe Borusije i RB Lajpcig na prvenstvenoj tabeli.

Vođstvo domaćina u Gelzenkirhenu palo je već u 17. minutu iz opravdano dosuđenog jedanaesterca koji je izborio Evgen Konopljanka, a siguran realizator za "kraljevsko plave" bio Franko Di Santo - 1:0. Argentincu je ovo bio prvi pogodak poslije posta od godinu i po dana!

Tim iz Hamburga, za koji je do 83. minuta nastupio srpski reprezentativac FIlip Kostić, nije previše pokazao na "Feltins Areni" iako je imao nekoliko solidnih šansi da stigne do izjednačenja.

Najbliži golu domaćina, HSV je bio u 58. minutu, ali je stativa bila saveznik Šalkea poslije udarca Arona Hanta.

Šalkea je "prelomio" meč 15-ak minuta do kraja poslije akcije Konopljanke, koju je do gostujuće mreže sproveo Gvido Burgštaler - 2:0.

Iako je na "Feltins Arenu" stiglo više od 2.000 navijača gostiju, po osmi put ove sezone su razočarani napustili stadion.

U finišu susreta, priliku da osjeti travnjak imao je srpski reprezentativac i defanzivac Šalkea Matija Nastasić, kojeg nije bilo u posljednje četiri utakmice.

U drugoj utakmici nedjeljnog programa, Verder je upisao prvu pobjedu ove sezone u njemačkom šampionatu i to tek u 12. kolu.

Tim iz Bremena je na svom "Vezeru" deklasirao Hanover rezultatom 4:0 (1:0), a najzaslužniji za ubjedljiv trijumf "zelenih" bio je Maks Kruze, trostruki strijelac i asistent kod pogotka Fina Bartelsa.