Bolan poraz Hrvata u Holandiji

"Kockasti" sa novim selektorom i novim timom loše započeli kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2019. godine

Hrvatska je početak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kini 2019. godini započela sa novim selektorom Ivicom Skelinom i velikim ambicijama, ali je posrnula već na prvom koraku.

U prvoj rundi na gostovanju poražena je od Holandije rezultatom 68:61 (18:13, 15:18, 17:17, 18:13).

Hrvati su loše otvorili utakmicu (0:8) i igrali nekako u grču i bezidejno u napadu, ali na njihovu sreću ni domaćin nije bio precizan, pa su Holanđani na poluvremenu imali samo dva poena prednosti.

Neizvesnost je potrajala sve do finiša četvrte četvrtine. Holandija je bila bez pogotka pet i po minuta poslednjeg kvartala, Hrvati su to iskoristili da stignu do vođstva (54:50), ali nisu imali ni kvaliteta ni umeća da zadrže tu prednost.

Domaćini su serijom 18:7 stigli do pobede. Preokret su započeli sa sedam poena u nizu, i to sve iz slobodnih bacanja (57:54), da bi nakon toga najbolji njihov igrač Janik Franke trasirao put svom timu ka trijumfu trojkom 100 sekundi pre kraja meča (62:57).

U ekipi Hrvatske najbolji su bili Željko Šakić sa 24 poena i Filip Krušlin, koji je ubacio 19.

Domaći tim predvodio je Janik Franke, koji je meč završio sa 24 pogotka.

Hrvati u nedelju u drugom kolu kvalifikacija dočekuju Italiju u Zagrebu.