U Širokom malo fudbala, više o ratu i politici

Pobjedu Željezničara u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH u drugi plan su stavili domaći navijači.

Prvi od tri vezana derbija pripao je Željezničaru.

Željezničar je u tvrdoj utakmici sa malo prilika savladao Široki Brijeg golom Alena Šabanadžovića u 87. minutu.

Ipak, slavu su mladom fudbaleru ukrali "Škripari"....

Široki Brijeg - Željezničar 0:1 (0:0)
/Šabanadžović 87/

Već u sedmoj minuti utakmice između Širokog Brijega i Željezničara došlo do žestokih varnica između fudbalera.

Nakon starta igrača Željezničara Stevanovića nad Menalom došlo je do naguravanja fudbalera obje ekipe pored aut linije, a zatim su i sa tribina stadiona "Pecara" na teren doletjeli razni predmeti.

Sredinom prvog dijela domaći navijači, uz izložene zastave tzv. Herceg-Bosne, skandirali su “Mi Hrvati”, “Herceg-Bosna” i “Vratićemo Ljubuški i Grude”…

Navijači Širokog Brijega su nakon toga istakli slike haških optuženika i postavili trasnparent uz skandiranje “Herceg-Bosna”.

Kada je riječ od igri, koja je zapala u drugi plan, u prvom poluvremenu viđena je otvorena utakmica sa dosta trčanja, ali nije bilo golova. Najbolju priliku je imao Barišić, ali je fudbaler Širokog slobodnjak sa 17 metara poslao pored gola.

U drugom poluvremenu Željo je imao dvije velike prilike da dođe do pogotka, prvo je pokušao Menalo u 63. minutu, da bi se nekoliko minuta kasnije Zec našao sam pred golom domaćeg tima ali je golman Zlomislić odlično odbranio.

Ipak, gosti iz Sarajeva su svoju bolju igru u drugom dijelu naplatili u 87. minutu kada je Anel Šabanadžović pogodio i tako Želji osigurao veliku prednost pred revanš na Grbavici.

Dva rivala sljedeću utakmicu igraju već u nedelju kada Željezničar u sklopu Premijer lige opet gostuje na Pecari, dok se revanš meč u Kupu BiH igra na "Grbavici" u narednu srijedu od 18:00 časova.

SASTAVI:

ŠIROKI: Zlomislić, Matić, Barišić, Ćorić, Vagner, Ćorluka, Menalo, Lončar, Begonja, Bralić, Marković.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Zec, Ramović, Blagojević, Bogičević, Stanić, Zakarić, Hajdarević, Ubiparip.