Ostin čuva Sautempton daleko od opasne zone

Uzbudljiva utakmica za početak nedeljnog programa Premijer lige.

Dobra utakmica viđena je na "Vitaliti" stadionu u derbiju juga Engleske, a završena je bez pobednika: Bornmut - Sautempton 1:1

Gosti su bili spremni da idu na tri boda, posebno u finišu kada je Maurisio Pelegrino uveo italijanskog napadača Manola Gabijadinija, ali ih je čvrsta odbrana domaćina osujetila. Mogu, ipak, biti zadovoljni bodom, pošto je u poslednjim minutima dva puta delovalo da bi i domaćin mogao do celog plena.

Ostalo je, međutim, sve na golovima Rajana Frejzera u 42. minutu, posle kontranapada uzrokovanog bespotrebnim petljanjem Veslija Heta i Čarlija Ostina u 61, lepim udarcem iz prve na asistenciju Nejta Rejmonda.

Ostinu je to bio sedmi pogodak u poslednjih 10 utakmica koje je počeo kao starter.

Reprezentativac Srbije, Dušan Tadić, igrao je za Sautempton do 74. minuta.