Adžemove "bebe" opet pokorile "Pecaru"!

Nakon uspjeha u Kupu BiH, Željezničar i u Premijer ligi BiH slavio na gostovanju Širokom Brijegu.

Željezničar nosi tri velika boda iz Hercegovine!

U derbiju 17. kola Premijer lige BiH, sarajevski "plavi" kao gosti savladali su Široki Brijeg 2:1 (1:1) i preuzeli lidersku poziciju na tabeli.

Nakon pobjede u prvom meču četvrtfinala Kupa BiH prije tri dana, koju je donio omladinac Alen Šabanadžović, Željezničar je još jednom slavio na "Pecari" golom u samom finišu, i to preko mladog Denisa Žerića.

Već u ranoj fazi meča publika je vidjela dva pogotka.

Samo što je počeo susret, tačnije u trećem minutu, domaći su poveli golom Luke Menala, da bi izjednačenje Sarajlijama donio Saša Kajkut u 15. minutu.

...
Izvor: Dailymotion
...

Po izuzetno teškom terenu za igru, obje ekipe pokazale su zaštu su u vrhu bh. fudbala, pa je osim dva gola viđeno i nekoliko izuzetno dobrih prilika.

U nastavku je domaćin bio bolji. Prijetili su Širokobriježani, a najbliži pogotku u 64. minutu bili su Menalo i Begonja, koji su dva puta pogodili okvir gola u jednom napadu.

Gosti su se više orijentisali na odbranu svog gola, kako bi izbjegli poraz na izuzetno teškom gostovanju, gdje su rijetko kada imali uspjeha. Ipak, u finišu su postigli pobjedonosni gol.

Žerić je u 87. minutu zamijenio Asima Zeca, a pet minuta kasnije osigurao je veliko slavlje gostima, nakon brzog kontranapada.

...

Nakon 17. kola korak Željezničar je lider, sa realnim šansama da zimsku pauzu dočeka na čelu tabele, s obzirom da u posljednjem jesenjem kolu na "Grbavici" dočekuje Radnik.

ŠIROKI BRIJEG - ŽELJEZNIČAR 1:2 (1:1)

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Baraban (83. Vagner), Ćorluka, Menalo, Lončar (77. Ivanković), Begonja, Bralić, Nikić (46. Kožul), Marković. Trener: Goran Sablić.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Kajkut (73. Ramović), Graovac, Zec (87. Žerić), Blagojević, Stanić, Zakarić, Šabanadžović (65. Hajdarević), Osmanković, Projić, Ubiparip. Trener: Admir Adžem.