Partizan lako pao u Litvaniji (VIDEO)

Crno-beli nastupili sa samo jednim plejmejkerom i ubedljivo izgubili od Lijetuvos Ritasa u 7. kolu C grupe Evrokupa. Tanasković svetla tačka.

Partizan lako pao u Litvaniji (VIDEO) Izvor: MN PRESS

Partizan je na gostovanje u Litvaniju otputovao bez povređenog kapitena Novice Veličkovića, a kako je odmicala utakmica, postajalo je jasno da neće igrati ni prvi plejmejker, Najdžel Vilijams-Gos (nezvanično, zbog bolova u leđima).

Bez dvojice igrača koji su u idealnim okolnostima članovi najbolje petorke crno-belih, uz to sa samo jednim organizatorom igre, Patrikom Milerom, ekipa Miroslava Mute Nikolića bila je "osuđena" na četvrti uzastopni, a ukupno šesti poraz u C grupi Evrokupa.

Lijetuvos Ritas - Partizan 93:75 (22:19, 25:17, 22:20, 24:19)!

Partizan se dobro držao do sredine drugog perioda, kada je Miler morao na klupu da predahne. Čim je on izašao, izgubila se svaka koncepcija igre u napadu, crno-beli su ređali izgubljene lopte i domaćin je sa 29:29 otišao na 45:33.

U drugom poluvremenu slična priča. Jaka petorka, na čelu sa Milerom i raspoloženim Šalićem, vratila je priključak (53:48 - 24. minut), ali je Amerikanac brzo napravio treći i četvrti faul i morao da izađe.

Aranitović je trojkom od tablu smanjio na 58:55 i dao nadu da bi relativno neiskusna postava Partizana mogla da uradi nešto više, ali to je bilo više nego kratkog daha.

Opet su crno-beli svojim greškama omogućili Lijetuvosu da uđe u seriju. Previše lako su puleni Rimasa Kurtinaitisa povećali na 64:55, a zatim i na 69:56 u finišu treće četvrtine, kada je praktično sve bilo rešeno. Poslednjih 10 minuta je proteklo u obostranom "ispucavanju" za tri poena, gde je najviše aplauza pobrao bek Ritasa Džimi Beron.

Lijetuvos Ritas - Partizan 93:75, Evrokup 2017
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Jedinu dobit sa ovog gostovanja Partizan je izvukao kroz dobru igru Nikole Tanaskovića, momka koji je od početka sezone igrao za Spartak iz Subotice na dvojnu registraciju, a ostaje da se vidi u kakvom će statusu biti ubuduće.

Sledi derbi sa Cedevitom, a u Evrokupu dve vezane utakmice kod kuće (Bilbao, Limož). Da li će domaći teren, uz nešto povoljniji zdravstveni bilten, doneti neki boljitak u igri i rezultatima na evropskoj sceni?

LIJETUVOS: Sirvidis, Medžen 7 (4sk, 3as), Normantas 2, Krejmer 12 (6as), Lukauskis 2, Mavrokefalidis 8 (5sk, 3as), Ehodas 10 (7sk), Beron 22 (trojke 5/9, 4sk, 3as), Jomantas, Gidraitis 9 (3ukr), Piterson 21 (trojke 3/5, 3sk, 4as).

PARTIZAN: Miler 20 (7as), Vilijams-Gos, Tadić, Aranitović 3, Marinković 7 (3sk, 2blk), Tanasković 11, Pecarski, Gavrilović 1 (3izg), Andrić 5, Čakarević 7 (5sk), Stevanović 6 (3sk, 2as, 5izg), Šalić 15 (4sk, 3as).

REZULTATI 7. KOLA:

Lijetuvos Ritas - Partizan 93:75
Limož - Bilbao 20.00
Alba - Lokomotiva Kubanj 20.00

TABELA: Lokomotiva 6-0, Alba 5-1, Lijetuvos Ritas 4-3, Limož 2-4, Bilbao 1-5, Partizan 1-6.

IZ MINUTA U MINUT

38' Tek u finišu prvi put ulazi Pecarski... Beron postiže svoju petu trojku, ovog puta sa devet metara - 87:70.

35' Trojkaški obračun - Beron, Marinković sa preko osam metara, pa opet Beron, nakon sjajnog protoka lopte - 83:67.

32' Beron trojkom "seče" Partizanovu mini-seriju. Lijetuvos vodi 75:60.

31' Trojka izuzetno raspoloženog Pitersona - 72:56.

- Kraj treće četvrtine - 69:56, Partizan za sada na 15 izgubljenih lopti.

29' Nije Lijetuvos kaznio još nekoliko loših napada crno-belih, ali bilo je samo pitanje vremena kada će ući neki od šuteva domaćeg tima. Trojka Medžena - 67:56.

27' Koš Pitersona iz reketa, zatim kontra posle izgubljene lopte Tanaskovića i to je serija 6:0, kojom Lijetuvos opet stiče komotnu prednost - 64:55.

26' Trojka Aranitovića od tablu - 58:55! Gidraitis promašuje, ali onda oduzima loptu neopreznom Aranitoviću i postiže lak koš - 60:55. Ponavlja se priča iz prvog poluvremena...

25' Miler u razmaku od dva minuta pravi treću i četvrtu ličnu grešku, pa mora na klupu. Kramer lako prolazi do koša - 58:52.

25' Dobar prodor i pogodak Tanaskovića, ali uz promašeno dodatno bacanje - 56:52.

24' Dva uzastopna koša Milera i Partizan je prišao na samo 53:48. Kurtinaitis uzima tajm-aut.

23' Trojku pogađa mladi Tanasković (51:44), a na drugoj strani koš 38-godišnjeg Lukauskisa - 53:44.

22' Prvih pet poena za crno-bele u nastavku meča postigao je Šalić - 51:41.

- Strelci: Piterson 16, Beron 8, Ehodas 7, Mavrokefalidis 6, Kramer 4, Medžen 4, Gidraitis 2 - Miler 8, Šalić 8, Stevanović 6, Andrić 5, Čakarević 5, Marinković 2, Tanasković 2.

- Po zvaničnoj statistici, Partizan je izgubio 10 lopti, a subjektivni utisak je da ih je bilo bar 50 odsto više. Organizacija napada bila je naročito loša po izlasku Milera i tada je Lijetuvos i počeo da stiče osetniju prednost.

20' Uzvraća trojkom Čakarević (45:36), a raspoloženi Piterson (16 poena) postavlja konačan rezultat prvog poluvremena - 47:36!

19' Ehodas bacanjima donosi domaćinu prvu dvocifrenu prednost - 42:31... Zatim nova trojka Pitersona za 45:33.

18' Trojka Berona preko ruke, sa osam metara - 40:31. Partizan još jednom gubi loptu i polako gubi konce ove utakmice.

16' Po jedna izgubljena lopta Stevanovića i Marinkovića vodili su lakim koševima Pitersona i Kramera. Serija 6:0, rezultat 35:29.

- Upadljivo je da od početka meča nema na terenu Vilijams-Gosa. Nakon prvog izlaska Milera iz igre, bekovski par čine Stevanović i Marinković, pa se postavlja pitanje da li će standardni plejmejker crno-belih uopšte dobiti priliku.

15' Partizan je dva puta bio na "plus tri", ali je Lijetuvos vratio vođstvo (29:27, 31:29).

11' Šalić je pogodio dva bacanja, Miler poentirao posle prodora i Partizan je preokrenuo na 22:23!

10' Druga trojka Stevanovića (20:19), zatim defanzivni skok mladog beka i greška u stilu Čakarevića minut ranije. Ovog puta Medžen jednostavno uzima ispuštenu loptu i poentira - 22:19 na kraju prve četvrtine!

9' Čakarević beleži skok u odbrani i odmah gubi loptu. Piterson prihvata poklon - 17:14.

8' Dve uspešne kombinacije Milera i Šalića, drugi put uz faul, ali i promašeno bacanje - 15:14.

6' Stevanović pogađa trojku (11:10), a Mileru ispada lopta u napadu koji je mogao da donese Partizanu prvo vođstvo.

4' Andrić trojkom smanjuje vođstvo Lijetuvosa na 7:5. Dosta grešaka crno-belih u napadu.

- Početne petorke: Kramer, Beron, Lukauskis, Ehodas, Mavrokefalidis - Miler, Marinković, Andrić, Tanasković, Šalić.