Dragana Cvijić uz zvuk sirene sačuvala prvo mesto!

Golom tri sekunde pre kraja naše rukometašice izborile remi sa domaćinom Svetskog prvenstva.

Dragana Cvijić uz zvuk sirene sačuvala prvo mesto! Izvor: MN PRESS

Loš početak, pa preokret i odlična igra, a zatim pad u finušu utakmice...

Na kraju: Srbija - Nemačka 22:22 (11:9).

Možemo biti zadovoljno osvojenim bodom, jer on čuva naše rukometašice na prvom mestu u grupi, ali i mnogo više razočarani zbog neosvojena dva.

Nije dobro počelo, Nemačka je brzo povela 5:1, međutim, usledio je preokret. Izabranice Ljubomira Obradovića uspele su da odu na odmor sa dva gola prednosti (11:9), a vođstvo su čuvale sve do dva minuta pred kraj, kada je domaćin stigao do izjednačenja 21:21, potom i do gola prednosti.

Posle loše organizovanog napada i izgubljene lopte činilo se da će pobeda pripasti Nemicama, ali sjajna Dragana Cvijić uspela je tri sekunde pre kraja da "zakuca" loptu u gol protivnika i donese važan remi našem timu, kojim Srbija ostaje na vodećoj poziciji zbog bolje gol-razlike od Nemačke.

Najefikasnija u našem timu bila je Katarina Krpež sa sedam golova, od kojih je čak šest dala u prvom poluvremenu.

GRUPA D, 3. kolo:

Južna Koreja - Kina 31:19 (18:10)
Holandija - Kamerun 29:22 (14:6)
Srbija - Nemačka 22:22 (11:9)

TABELA: Srbija 5, Nemačka 5, Holandija 4, Južna Koreja 4, Kamerun 0, Kina 0.

Parovi 4. kola (sreda, 6. decembar): Kamerun - Južna Koreja (12.00), Holandija - Srbiija (15.30), Kina - Nemačka (18.00).

Ako budu prve u svojoj grupi, srpske rukometašice će u osmini finala na četvrtoplasiranu selekciju Grupe C.