Budućnost i Cedevita na vratima TOP 16

Odlična veče za region u Evrokupu. Budućnost "oduvala" Hapoel u posljednjoj četvrtini. Cedevita nadoknadila -17 u drugom poluvremenu za pobjedu protiv Darušafake nakon produžetka.

Budućnost je u meč protiv Hapoela ušla nakon tri vezana poraza, na skoru tri pobjede i isto toliko poraza, a u grupi gdje još dvije ekipe imaju identičan skor, pobjeda kod kuće protiv Hapoela bila je od krucijalne važnosti za tim Aleksandra Džikića.

Budućnost je u Morači "slomila" Hapoel u posljednjoj četvrtini koju su otvorili serijom od 13:0 za visokih 75:60 i do kraja kvartala su mirno priveli meč kraju za konačnih:

Budućnost - Hapoel 92:75 (17:19, 26:21, 19:20, 30:15).

Kod domaćina najbolji su bili Petar Popović sa 20 postignutih poena, dok su Nikola Ivanović i Kajl Gibson postigli po 15 poena.

Na drugoj strani, raspoloženi za igru bili su Džerom Dajson sa 19, Terens Kinsi sa 11 i Ostin Dej sa 10 poena.

Klub iz Podgorice bi pobjedom u narednom kolu protiv Galatasaraja u Turskoj obezbijedio prolaz u nokaut fazu. Budućnost sa ovom pobjedom protiv Hapoela, i evenetualnom pobjedom u Turskoj imala bi "metlu" protiv ove dvije ekipe i sa takvim međusobnim skorom su sigurni putnici u nokaut fazu Evrokupa.

.

Budućnost takođe drži "taj-brejker" sa Ređo Emiliom koju su u gostima savladali sa 8 poena razlike, dok su kod kuće poraženi sa šest poena razlike.

Drugi predstavnik iz ABA lige zagrebačka Cedevita je, zabilježivši tri pobjede u posljednja četiri kola, stigla na skor od tri pobjede i tri poraza. Pobjeda protiv "Dačke" je Cedevitu približila prolasku u nokaut fazu, ali i sa njom nisu sigurni.

Cedevita je večeras pokazala dva lica, slabo u prvom poluvremenu, odlično u drugom. Zagrepčani su u drugom poluvremenu pogodili 12 trojki i nadoknadili zaostatak od 17 poena i u posljednji minut se ušli u egalu, 74:74, imali su napad za pobjedu ali su bili neprecizni pa se otišlo u produžetak. Cedevita je dodatni period riješila u svoju korist rezultatom 13:7 za konačnih:

Cedevita - Darušafaka 89:83 (13:17, 14:24, 19:14, 30:21,13:7)

U redovima domaćina istakli su se Roko Leni Ukić sa 27 poena, Demetris Nikols je postigao 20 poena, dok je Vil Čeri zabilježio 15 poena. Odličan je bio i bh. reprezentativac Džanan Musa sa 11 postignuth poena.

.

U timu Dejvida Blata najefikasniji su bili Kartal, Bel i Džonson sa po 13 poena.

Ekipa iz Zagreba drži "taj-brejker" protiv najbližeg pratioca ekipe FIAT Torina zahvaljujući pobjedi od 22 poena razlike u gostima. U narednom kolu Cedevita ide u goste Andori.

Evrokup 7. kolo:

GRUPA A:

Cedevita - Darušafaka 89:83

Andora - Torino 83:77

Levaloa - Uniks Kazan 67:77

TABELA:
Darušafaka 6-1, Uniks 5-2, Cedevita 4-3, Torino 3-4, Andora  3-4, Levaloa 1-6.

GRUPA B:

Galatasaraj - Ređo Emilija 82:72

Lijatkabelis - Bajern 87:88

Budućnost - Hapoel 92:75

TABELA: Bajern 7-0, Budućnost 4-3, Ređo Emilija 3-4, Lijetkabelis 3-4, Galatasaraj 2-5, Hapoel 2-5.

GRUPA C:

Lijetuvos - Partizan 93:75

Alba - Lokomotiva 84:89

Limož - Bilbao 86:74

TABELA: Lokomotiva 6-0, Alba 5-1, Lijetuvos Ritas 4-3, Limož 2-4, Bilbao 1-5, Partizan 1-6.