Barselona opet na pobedničkom koloseku

Namučili su se Katalonci da potope "žutu podmornicu", ali su uspeli posle sjajne akcije u 72. minutu.

Posle dva uzastopna remija u Primeri (Valensija 1:1, Selta 2:2), Barselona je ponovo na pobedničkom koloseku.

U 15. kolu Primere, Katalonci su upisali 12. "trojku", savladavši Viljareal u gostima 2:0.

Dugo je domaćin odolevao napadima favorizovanog rivala, čak i stvorio nekoliko prilika da povede, ali je Andre Ter Štegen sjajnim odbranma ulivao samopouzdanje saigračima.

U drugom poluvremenu gosti su potpuno preuzeli inicijativu, a "žutu podmornicu" uspeli su da potope u 72. minutu, kada je Luis Suarez iskoristio dodavanje Paka Alkasera posle klasičn tiki-taka akcije po kojoj je Barselona prepoznatljiva.

gol

Na 2:0, svojim 14. golom u Primeri ove sezone, povisio je Lionel Mesi u 83. minutu, kada je iskoristio dodavanje Busketsa posle pada koncentracije i poklonjene lopte jednog od defanzivaca Viljareala.

Treba istaći da je Barselona u 60. minutu dobila snažan vetar u leđa posle izuzetno oštrog starta Danija Rabe na Busketsa i direktnog crvenog kartona koji mu je pokazao sudija Rikardo De Burgos.

crveni

Izbeći poraz od Barselone sa igračem manje pola sata uspelo je veoma malo timova. Viljareal ove nedelje nije bio jedan od njih...

Ekipa Ernesta Valverdea i treći put uzastopno pognutih glava napustila je teren u domaćem prvenstvu, a na to se nadovezao i, doduše bezbolan, poraz u Ligi Evrope od Makabija iz Tel Aviva, tako da će u Viljarealu morati dobro da analiziraju prethodne utakmice.