Mark Ut je "klač" za Hofenhajm ove sezone

U prvom meču večerašnjeg programa Bundeslige Hofenhajm je kao domaćin savladao Štutgart.

BUNDESLIGA 16. KOLO: Hofenhajm - Štutgart 1:0 (0:0) Izvor: Guliver/Getty Images/Alexander Scheuber

Hofenhajm i Štutgart su u posljednjih šest međusobnih utakmica postigli 28 golova, večeras samo jedan.

Gol vrijedan tri boda postigao je Mark Ut, kojem je to peti gol nakon 75. minuta ove sezone.

Ekipa Julijana Nagelsmana večerašnji program Bundeslige čeka na trećem mjestu.

Hofenhajm - Štutgart 1:0 (0:0)

Tim Julijana Nagelsmana je u cijeloj prošloj sezoni zabilježio četiri poraza, a porazom u prošlom kolu od Hanovera su izjednačili taj skor pa su ovaj meč, protiv ekipe koja nema pobjedu u gostima ove sezone, vidjeli kao idealnu priliku za povratak na pobjednički kolosijek.

Štutgart je odigrao odlično prvo poluvrijeme, izbjegli su "zamke" koje im je pripremio Julihan Nagelsman i još uspjeli da stvore par dobrih prilika.

Hofenhajm je imao tri odlične prilike u kojima je svaki put učestvovao bivši "đak" Štutgarta Serž Gnabri. Mladi njemački reprezentativac je najbolju priliku imao sredinom poluvremena kada je sjajno " prodao tunel" Badštuberu ali je loptu poslao pored desne stative.

U drugom poluvremenu mladi njemački stručnjak je "bacio kocku" i u igru uveo ofanzivno orijentisane Andreja Kramarića i Adama Szalaija što je balans utakmice premjestilo na polovinu Štutgarta.

Hofenhajm je do zasluženog vođstva, vrijednog tri boda, došao preko Marka Uta u 81. minutu. Pokušaj Pavela Kaderabeka je očišćen sa linije ali je lopta pogodila stativu i našla put do Čeha koji je na petercu pronašao Uta koji je bio siguran za svoj osmi gol, zanimljivo peti nakon 75. minuta ove sezone.