Novi poraz ošamućenog Partizana

Crno-beli dan posle smene trenera odigrali slab meč i omogućili Bilbau da zabeleži prvu pobedu još od 29. oktobra.

Novi poraz ošamućenog Partizana Izvor: MN PRESS

Smena Miroslava Mute Nikolića 24 sata pre utakmice nije stimulativno delovala na košarkaše Partizana.

U meču 8. kola Evrokupa protiv Bilbaa pružili su još jednu bledu partiju, samo u nešto sporijem ritmu od onog na koji su ove sezone navikli svoje pristalice.

Slično je to što su imali rezultatski priključak na početku četvrte četvrtine, a onda doživeli totalni slom u poslednjih 10 minuta.

Partizan (skor 1-7) - Bilbao (2-6) 67:83 (18:22, 12:16, 19:15, 18:30)!

Ovaj poraz crno-belih, deveti u poslednjih 10 utakmica računajući oba takmičenja, a peti uzastopni u Evrokupu, odneo im je i onu minimalnu šansu da se plasiraju u Top 16 fazu, koju su imali uoči ove utakmice.

Dva kola pre kraja, jasno je da dalje idu Lokomotiva Kubanj (8-0), Alba (5-3), Lijetuvos Ritas (4-4) i Limož (4-4).

Ekipu Partizana sa klupe je vodio dojučerašnji Nikolićev pomoćnik, Aleksandar Matović, uz pomoć tim menadžera Dušana Kecmana. Promocija Nenada Čanka u novog šefa stručnog štaba biće obavljena u četvrtak na sednici Upravnog odbora.

Crno-beli su protiv Bilbaa u pojedinim "blic" periodima igrali dobru odbranu, ali u napadu nije funkcionisalo baš ništa. Jedva su Veličković i drugovi prebacili 30 odsto preciznosti u šutu iz igre, uz to izgubili 14 lopti i primali koš posle svakog propusta u defanzivnom skoku, obično trojku.

Moraće Čanak za kratko vreme da potpuno preokrene psihologiju ovog tima, inače bi i "fenjeraš" ABA lige, MZT Skoplje, u subotu u Beogradu mogao da dođe do preko potrebnog trijumfa.

PARTIZAN:

BILBAO:

IZ MINUTA U MINUT

39' Trojka Salgada - 64:83. Uzvraća Vilijams-Gos 67:83.

38' Kontra Vilijams-Gosa i Tanaskovića, ali kasno je za preokret - 60:74. Trener Bilbaa Veljko Mršić ipak je oprezan, pa traži minut odmora... Redivo trojkom otklanja i najmanju dilemu u pogledu konačnog ishoda - 60:77.

37' Glednes još jednom neometan protrčava kroz Partizanov reket i silovito zakucava - 58:74.

36' Dva bacanja i zakucavanje Glednesa iz "pika", sve to posle nesportske lične Veličkovića - 56:72. Nova rekordna prednost gostiju.

35' Mini-seriju Partizana od 4:0 umnogome neutrališe Ervel, svojom drugom trojkom - 54:68.

34' Trojka iskusnog Ervela iz desnog ugla, posle ofanzivnog skoka - 50:65!

33' Vilijams-Gos gubi loptu, Bilbao ide na maksimalnih "plus 12" - 50:62.

32' Redivo trči u kontru posle blokade koju je dobio Šalić - 50:60.

31' Ofanzivni skok Ervela i trojka Fišera - 49:56.

- Prišli su crno-beli na 49:53 uoči poslednjih 10 minuta.

30' Novica Veličković krvave glave odlazi na klupu, pošto ga je Borha Mendija u skoku pogodio laktom u teme!

28' Četiri uzastopna napada crno-belih završavaju se izgubljenim loptama. Bilbao produžava seriju na 12:0 i opet stiže do "opipljive" prednosti - 43:52. Seriju prekida Tomić poluhorogom - 45:52.

27' Bilbao uzvraća serijom od 6:0 - 43:46.

25' Još jedna dobra odbrana i "2+1" Vilijams-Gosa! Partizan je preokrenuo na 43:40, a bilo je 26:37.

24' Andrić preseca dodavanje gostiju i poentira uz dodatno slobodno bacanje - 38:40. Faul Haminka u napadu, crno-beli posle "minus 11" mogu do izjednačenja ili vođstva. Izjednačio je Miler - 40:40!

- Strelci: Vilijams-Gos 9, Miler 5, Šalić 5, Veličković 4, Aranitović 3, Tanasković 2, Andrić 2 - Redivo 8, Salgado 6, Todorović 6...

- Na poluvremenu 30:38 (18:22, 12:16)! Crno-beli su pogodili samo 27 odsto šuteva iz igre (7/26). Razlog što ne gube ubedljivije su slobodna bacanja - 13/15, naspram 4/12 Bilbaa.

20' Presečen pas Milera i asistencija Tanaskoviću u kontri "2 na 1" - 28:37.

17' Trojka Aranitovića - 24:34! Veličković se krajnjim naporom izvukao iz udvajanja bez izgubljene lopte.

15' Promašuje i Vilijams-Gos... Miler se zabija u čuvara i pravi korake. Partizan je za pet minuta u drugoj četvrtini dao samo tri slobodna bacanja. Šut iz igre 0/6.

14' Promašaj Veličkovića iz reketa, na drugoj strani dobar protok lopte i nova trojka Salgada - 21:32... Zatim prodor i zakucavanje Haminka posle samo jednog bloka na liniji tri poena - 21:34.

13' Mumbru promašuje trojku, a Salgado je pogađa, posle ofanzivnog skoka Glednesa - 21:29!

11' Promašio je Pecarski, a Redivo prolazi Stevanovića (i on je dobio šansu) i polaže na drugi obruč - 18:24.

- Kraj prve četvrtine, 18:22. Partizan na samo 33 odsto šuta iz igre, uz četiri izgubljene lopte. Vilijams-Gos 9, Veličković 4, Miler 3, Šalić 2 poena. Bilbao katastrofalno izvodi slobodna bacanja - 2/8.

8' U Partizanu je već 11 igrača izlazilo na teren, uključujući 18-godišnjeg plejmejkera Tadića. Sa klupe se nije podigao samo Stevanović, koji je u subotu protiv Cedevite bio jedan od najzapaženijih.

7' Pet uzastopnih poena Dejana Todorovića - 11:15. Prethodio je neprecizan pas Tomića, treća izgubljena lopta crno-belih... Veličković neprecizan iz reketa, Tomas "2+0" - 11:17. Serija gostiju 15:3!

5' Serija 0:8 i preokret Bilbaa - 8:10.

3' Partizan vodi 8:2, uz dve trojke Vilijams-Gosa.

- Prva petorka: Vilijams-Gos, Aranitović, Andrić, Pecarski, Šalić.

REZULTATI 8. KOLA:

Lokomotiva Kubanj - Lijetuvos Ritas 77:68 (44:25)
/Kolins 17, 9sk, 4as - Kramer 21, 6as/

Partizan - Bilbao 67:83

odigrano u utorak:

Alba - Limož 78:84 (47:42)
/Peno 13, 5as - Gibson 16, 6as/

TABELA: Lokomotiva 8-0, Alba 5-3, Lijetuvos Ritas 4-4, Limož 4-4, Bilbao 2-6, Partizan 1-7.