Kako da ih neko stigne kad oni ne usporavaju?

Trenutno niko u ligi ne može da zaustavi Mančester siti... Kad to nije pošlo za rukom Mančester junajtedu prošlog vikenda, kako očekivati od Svonsija?

Kod Mančester sitija nema emotivnog pražnjenja, fraze koja se obično koristi nakon teškog meča, pa su "građani" nakon velike pobede u gradskom derbiju protiv Junajteda (2:1) pre tri dana - ove večeri nadigrali i Svonsi na gostovanju.

Gvardiolina ekipa je tako nastavila da "popravlja" rekord po broju uzastopnih pobeda u Premijer ligi, a nakon najnovijeg trijumfa, koji su doneli Silva, De Brujne i Aguero, ima ih 15.

SVONSI - MANČESTER SITI 0:4 (0:2)

Silva se sjajno snašao u 27. minutu nakon centaršuta njegovog prezimenjaka iz Portugala, Bernarda, pa je petom "ćušnuo" loptu pored Fabijanskog. Poljski golman možda je mogao da reaguje bolje i kod gola Kevina de Brujnea iz 34. minuta, iskosa sa leve strane iz slobodnog udarca, ali olakšavajuća okolnost po Fabijanskog je što su mu zasmetali igrači koji nisu izbacili loptu pre njega.

Ako je i bilo neke šanse za "labudove" i ona je ugašena nakon mini-akcijeDavida Silve i Rahima Sterlinga koju je ponovo golom završio iskusniji fudbaler.

U finišu meča se nakon solo akcije upisao i Serhio Aguero.

Sautempton je prvi put od 2005. godine primio tri gola na svom stadionu za jedno poluvreme, a može se reći da je aktuelni menadžer Lestera, tima koji je ove večeri gostovao na "Sent Merisu", imao i poseban motiv.

Osim što je preporodio "lisice" koje su osvojile 20 od 27 bodova od njegovog dolaska, nadigrao je i ekipu koja mu je uručila otkaz nakon sasvim dobre sezone.

Puel je "svece" vodio do osmog mesta i finala Liga kupa, ali im to nije bilo dovoljno...

Već u prvom poluvremenu Mahrez, Okazaki i King su najavili katastrofu Sautemptona, da bi Maja Jošida nakon kornera u 61. minutu smanjio rezultat, a ne Dušan Tadić kako se to učinilo u prvi čas pošto je i Srbin krenuo na loptu. Ipak, od preokreta nije bilo ništa pošto je Jošidin sunarodnik Okazaki postigao još jedan gol na asistenciju Vardija.

U trećoj utakmici u terminu od 20.45, Vejn Runi je doneo nova tri boda Evertonu protiv Njukasla koji je u očajnoj formi, pa u ovom trenutku ni smena Rafe Beniteza nije daleko.

Za razliku od nekih prethodnih mečeva, sada Aleksandra Mitrovića nije bilo ni na klupi.