Borusija slavila pred raspust

Borusija iz Menhengladbaha savladala je u petak ekipu Hamburgera SV - 3:1 (1:1) u prvom meču posljednjeg 17. kola njemačkog prvenstva pred jednomjesečno „ferije“.

Izabranici Ditera Hekinga su „kupili“ miran odmor do 12. januara kad će biti nastavljeno njemačko prvenstvo pošto su u petak uveče na „Borusija Parku“ bili bolji od HSV-a.

Već u devetom minutu, Belgijanac Torgan Azar je poslije odlične akcije pogodio mrežu gostiju iz Hamburga, ali su oni početkom nastavka uzvratili preko Andrea Hana uspio da stigne do izjednačenja.

Ipak, domaćin je do osmog trijumfa stigao pogocima Brazilca Rafaela u 74. i 79. minutu, koji je „ovjerio“ pobjedu domaćina.Najprije mu je asistirao „rezervista“ Vićenco Grifo, a potom i Azar.

U gostujućem timu iz Hamburga jedan od najboljih aktera bio je Filip Kostić, srpski internacionalac, ali nije uspio da spriječi 10. poraz svog tima, koji ga je ostavio u zoni ispadanja.