Dame i gospodo: DAS IST FUSSBALL!

U prvih sedam utakmica 17. kola Bundesa postignuto je 23 gola. Danas su Hanover i Leverkuzen dodali OSAM, a Lajpcig i Herta PET.

Bundes "žurka" se nastavlja, ludnica u Hanoveru...

Prvo poluvrijeme u Hanoveru je imalo sve - PET golova, penal, preokret, VAR... a drugo nije mnogo zaostajalo...

U nezaboravnom meču na "HDI Areni":

Hanover - Bajer Leverkuzen 4:4 (3:2)

Spektakl je otvorio Julijan Brandt u 11. minutu kada je uhvatio lijep volej i produžio niz Leverkuzena na 21. uzastopnu utakmicu u kojoj su postigli minimalno jedan pogodak.

Navijači Hanovera nisu mnogo tugovali, pošto je samo minutu kasnije Bebu ostao usamljen na drugoj stativi i poravnao rezultat.

Hanover je nakon izjednačenja bio bolji tim na terenu, bili su prvi na svakoj lopti, jači u svakom duelu, a u 18. minutu su tražili jedanesterac nakon što je Džonatan Tah oborio Feliksa Klausa. Sudija je odmahnuo rukom i igra se nastavila, ali je dvije minute kasnije na asistenciju VAR arbitar promijenio svoju odluku, a sa bijele tačke siguran je bio Fulkrug.

Samo pet minuta kasnije Mehmedi je pogodio za Leverkuzen i poravnao na 2:2, da bi Klaus doveo Hanover na "korak ispred" u 45. minutu.

Tu zabavi nije bio kraj - naprotiv!

U drugom poluvremenu Hajko Herlih je u svlačionici ostavio braću Bender, a na teren poslao Leona Bejlija i Dominika Kora.

To mu se vrlo brzo isplatilo!

Mladi Haveric je pasom "presjekao" odbarnu Hanovera, a prebrzi Jamajčanin nije mnogo oklijevao - jednim dodirom je prihvatio loptu, a drugim je poslao u mrežu za 3:3.

Podsjetimo se da je u "dalekom" 11. minutu utakmice Leverkuzen u vođstvo doveo Julijan Brandt, a "aspirindžije" su prednost ponovo stekle u 67. minutu novim golom Leona Bejlija.

Navijači Leverkuzena, koji su masovno došli u kostimima Deda Mraza bili su u delirijumu.

Ipak, posljednju riječ je imao Hanover - mora se reći zasluženo!

Tačku na "ludilo" koje su priredili Hanover i Leverkuzen je stavio Julijan Korb u 83. minutu utakmice, za sjajnih 4:4.

-Deset Hertinih heroja se "sa štitom" vraća u Berlin-

Dva gola Dejvija Zelkea "pogurala" su Hertu u prvoj istorijskoj pobjedi protiv njegovog bivšeg kluba, iako su preko 80 minuta igrali sa čovjekom manje.

Ovo je bilo najefikasnije kolo u jesenjem dijelu šampionata sa ukupno 36 postignutih pogodaka.

Gosti iz Berlina su odlično krenuli u meč i već nakon pet minuta došli su u vođstvo golom Zelkea koji je "zakucao" centaršut koji je uputio Aleksandar Esvajn. Izgleda da je između mladog Nijemca i "bikova" ostalo "zle krvi" pošto se mladi napadač nije štedio pri proslavi pogotka.

Ipak, slavlje navijača Herte nije dugo potrajalo pošto je štoper Džordan Torunariga kao "posljednji" čovjek sapleo Tima Vernera i zaradio crveni karton.

Bez obzira na igrača manje u polju gosti nisu "parkirali autobus" već su u 31. minutu postigli drugi gol kada je Solomon Kalu ispratio centaršut Valentina Lazara i savladao Gulašija.

U drugom dijelu domaćini su imali inicijativu, ali gol kojim je utakmica riješena postigla je Herta.

Dejvi Zelke je nakon kornera ostao sam na drugoj stativi i mirno savladao Gulašija za svoj drugi gol večeras.

Lajpcig je do kraja meča preko Orbana u 68. minutu smanjio rezultat, da bi u sudijskoj nadoknadi Halštenberg pogodio za konačnih 2:3.