Barsa se vratila posle "-22" i nije pobedila!

Sjajna utakmica u Vitoriji...

Baskonija - Barselona 85:82 Evroliga Izvor: MN PRESS

Baskonija i Barselona odigrali su meč 14. kola Evrolige.

Posle 20 minuta, pa i svih posla sata, sve je delovalo na sigurnu i ubedljivu pobedu tima iz Vitorije. Ali, da utakmica uđe u pravu triler završnicu pobrinuli su se gosti, koji su posle "-22" stigli na korak do pobede u poslednjem minutu.

Ipak...

Baskonija - Barselona 85:82 (22:17, 30:18, 22:22, 11:25)!

Posle 30 minuta igre u Vitoriji, Baskonija je imala velikih 74:55. Prednost je tokom treće četvrtine bila i veća, a maksimalno je išla do "+22" (65:43).

A, onda je usledio šou Barselone!

"Blau grana" je poenima završila treću deonicu, da bi sa još 17 vezanih, bez primljenog koša nastavila u poslednjoj. U 35. minutu utakmice rezultat je bio izjednačen - 74:74!

Barsa se vratila i opet stala!

Pedro Martinez je uspeo da probudi usnulu postavu i da konačno stavi rampu na seriju gostiju. Ali ne zadugo...

Serijom 5:0 Baskonija je opet stekla prednost, međutim reč su ponovo imali Katalonci. Veteran Huan Karlos Navaro je 47 sekundi pre kraja postigao treću trojku za 82:81!

Sjajni Tornike Šengelija je iskoristio oba bacanja 40 sekundi pre kraja, a Navaro u narednom napadu izgubio loptu... Pošto je Marselinjo Uertas, posle faula Adama Hange, pogodio oba puta, Navaro je pokušao da trojkom meč odvede u produžetak, ali nije uspeo...

Sjajan duel bio je gotov!

Šengelija je postigao 24 poena i imao šest skokova. Vensan Poarje je ubacio 14... Pau Ribas je bio najefikasniji u Barsi sa 15 poena i čak šest asistencija, dok je Hanga imao  14, a Navaro 11 i čak sedam asistencija.

Unikaha - Armani

TABELA: CSKA 11-3, Olimpijakos 11-3, Panatinaikos 10-4, Fenerbahče 9-5, Žalgiris 9-5, Himki 8-6, Real 8-6, Makabi 8-6, Baskonija 7-7, Bamberg 6-8, Unikaha 5-8, Zvezda 5-9, Barselona 4-10, Armani 4-9, Efes 3-11, Valensija 3-11.