"Prštalo" u Brajtonu, odlični Begović!

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Dinamičan fudbal i četiri gola u prvom premijerligaškom meču 2018. godine. Golman BiH Asmir Begović odličan uprkos primljenim pogocima.

Sjajan ugođaj priredile su ekipe Brajtona i Bornmuta gledaocima koji su i u relativno ranim časovima prvog januara bili raspoloženi za jednu fudbalsku utakmicu.

Domaći tim je dva puta vodio, ali se uvodni meč 22. kola Premijer lige završio potpuno pravednim remijem - 2:2 (1:1)!

Brzonogi Perunac Hoze Iskijerdo asistirao je sa lijevog boka, prvo Antoniju Nokertu u petom minutu, pa Glenu Mareju u 48, tako da je Brajton u oba poluvremena pravio najbolji mogući start i stizao do prednosti.

Prvo izjednačenje Bornmutu donio je defanzivac Stiv Kuk, inače "dijete" Brajtona, svojim drugim pogotkom u sezoni. Kuk je glavom u 33. minutu lobovao golmana Metjua Rajana i uz pomoć prečke smjestio loptu u mrežu.

Gosti su i u nastavku meča oko pola sata imali nepovoljan rezultat. Za to vrijeme ih je Asmir Begović dva puta spasao vjerovatnog poraza, braneći udarce Iskijerda i Nokerta, da bi u 79. minutu Brajton stigla kazna za te promašaje.

Poslije nevjerovatne gužve u kaznenom prostoru i nedosuđenog penala za Bornmut, zbog igranja rukom Šejna Dafija, lopta se od Adama Smita slučajno odbila nadomak peterca, gdje je Kalum Vilson instinktivno podmetnuo stopalo i uz naklonost Fortune je sproveo u mrežu za konačnih 2:2!

Vilsonu je to drugi put u posljednja tri meča da u samom finišu donosi bod Bornmutu. Prošlog utorka, na "Boksing dej", to je učinio u duelu sa Vest Hemom (3:3).

Poslije meča, Begović je na Tviteru napisao da je zadovoljan osvojenim gostujućim remijem...

"Jedan bod je dobar za nas jer smo igrali na strani. Mnogo napora smo uložili u ova dva susreta u posljednja tri dana. Hvala svima na podršci i srećna Vam Nova 2018. godina".