ABA 2: Podvig Bosne u Vršcu

Sarajlije ostvarile prvi gostujući trijumf na Jadranu ove sezone.

Senzacionalnu pobjedu ostvarili su košarkaši Bosne, koji su u Vršcu savladali istoimeni klub 81:78.

Bio je to prvo gostujući trijumf Sarajlija ove sezone u Drugoj ABA ligi, a uspjeh je veći ako se zna da je Vršac drugoplasirani tim na Jadranu, koji je uoči 12. kola imao skor od osam pobjeda i samo tri poraza.

Uprkos svim problemima koji ih prate, košarkaši koje s klupe predvodi Aleksandar Damjanović odigrali su odlično i stigli do trećeg ovosezonskog slavlja.

Ništa u prvom kvartalu nije nagovještavalo da bi u Vršcu moglo biti iznenađenja. Domaćin je bio bolji u prvih 10 minuta i ovu dionicu završio sa šest poena prednost, 28:22. Daleko manje poena viđeno je u drugoj četvrtini, koju su gosti dobili 14:18, te tako najavili veliku borbu u drugom poluvremenu.

Nakon egal treće četvrtine (15:15), bh. tim dodao je gas u odlučujućem periodu meča i četvrtu četvrtinu riješio u svoju korist 26:21.

Bosnu je na putu ka trijumfu predvodio sjajni Amerikanac Džamir Hener, koji je ostvario dabl-dabl učinak. Postigao je 25 poena, uz šut iz igre 10/16, te dodao čak 18 skokova.

Dvocifren učinak imali su još Draško Knežević (16 poena), Kori Bredford (13) i Maksim Šturanović (10).

U redovima domaćina prednjačio je Đorđe Simeunović sa 21 poenom, dok su po 14 postigli Miloš Glišić i Miroslav Pašajlić.

Uprkos pobjedi, Bosna je ostala na pretposljednjem mjestu, a u narednom kolu 11. januara, u bh. derbiju, ugostiće mostarski Zrinjski.