LUD meč u Londonu - Beljerin tragičar, pa heroj!

U jednoj od najboljih utakmica dosadašnjeg dela sezone u Premijer ligi - 2:2 u duelu Arsenala i Čelsija.

Delovalo je da će golmani dve ekipe, Petr Čeh i Tibo Kurtoa, biti proglašeni za igrače utakmice, potom se učinilo da bi Džek Vilšir, koji je postigao gol posle dve godine mogao da bude heroj, ali upravo je njegov gol "trgnuo" Čelsi i naterao goste da zaigraju bolje.

I da naprave preokret...

Prvo je u 67. minutu Beljerin na Edenu Azaru napravio penal i Belgijanac ga je fantastično izveo, da bi Markos Alonso u 83. minutu došao iz drugog plana na pas Zapakoste i postigao svoj već šesti gol ove sezone. Ali tu nije bio kraj!

Ektor Beljerin je na kraju susreta ipak bio heroj, pošto je Markos Alonso odbio loptu na ivicu kaznenog prostora, a desni bek uhvatio fenomenalan volej za najpravedniji ishod:

ARSENAL - ČELSI 2:2 (0:0)

Nakon spektakularnog meča na "Emirejtsu" sigurno će biti i povika na suđenje Entonija Tejlora koji je odlučio da pokaže na "belu tačku" nakon kontakta Azara i Beljerina, koji ga je šutnuo u petu, ali bi zapravo mnogo više pažnje trebalo da bude usmereno na intenzitet meča koji nikako nije razočarao u fudbalskom smislu.

Gledali smo kako Kurtoa i Čeh ljute napadače protivničkih timova - Belgijanac je skrenuo udarac Aleksisa Sančeza koji se nakon ping-pong odbijanja od stative vratio njemu u naručje, dok je iskusniji čuvar mreže pravio probleme Alvaru Morati.

Prvo je španski napadač promašio čistu situaciju "jedan na jedan", potom mu je šut odbranjen, da bi u nastavku meča promašio još dve velike situacije - poslednju u nadoknadi vremena.

Čeh je istrčao na njega, odbranio telom, a udarac Zapakoste ostao je na prečki!

U međuvremenu, odlične šanse imali su i Aleksander Lakazet, Sesk Fabregas, Aleksis Sančez i Ngolo Kante, pa je utisak da smo mogli da vidimo i čitavih deset golova da golmani nisu bili toliko raspoloženi.

Ipak, Kurtoa nije mogao da odbrani snažne udarce Džeka Vilšira za vođstvo i Ektora Beljerina za poravnanje rezultata, dok Čeh nije dobro pročitao penal Azara i kretanje Alonsa.

Posle ovog kola Čelsi ostaje na trećoj poziciji, dok je Arsenal šesti.